Za małe buty piłkarskie? Radzimy, co robić!

Masz za małe buty piłkarskie, ale nie możesz ich zwrócić? Znamy kilka metod, dzięki którym być może uda Ci się w nich zagrać!

Pamiętaj, w R-GOL.com masz aż 30 dni na zwrot produktu!

Jak rozbić skórzane korki?

Buty skórzane są o wiele prostsze do rozbicia niż te z materiałów syntetycznych. Poniżej znajdziesz kilka trików, które pomogą Ci rozbić buty skórzane.

Graj w mokrych butach

Oczywiście nie chcemy, aby Twoja noga “topiła się” we wnętrzu buta. Polej Twoje skórzane korki wodą i wyjdź w nich na trening. Mokra skóra będzie dopasowywać się do kształtu i rozmiaru Twojej stopy, przez co już po końcu treningu powinieneś zauważyć znaczną poprawę.
PAMIĘTAJ – nie susz butów na słońcu, czy kaloryferze bądź piecu. Postaw je w naturalnym dla nich miejscu i po prostu daj im wyschnąć.

Wyłóż buty mokrymi szmatkami

Namocz delikatnie kilka szmatek i wyłóż nimi oba buty. Zostaw je na noc, lub na kilka godzin w ciągu dnia. Buty powinny się rozbić! Bardzo przydatny trick, jeśli twoje buty są za wąskie. Uważaj jednak, aby nie przesadzić!

Dziecięca oliwka

Nasmaruj skórzane buty dziecięcą oliwką i zacznij je “urabiać”. Wyginaj, rozciągaj, masuj – jak zwał, tak zwał. Dzięki oliwce skóra stanie się miękka i będziesz mógł dopasować kształt i rozmiar buta do swoich potrzeb.

Jak rozbić syntetyczne korki?

Korki syntetyczne są o wiele trudniejsze w rozbiciu, ale jeśli kupiłeś za małe korki, to sprawa nie jest jeszcze przegrana.

Sposób Cristiano Ronaldo

Potrzebne będą:

  • buty z cholewką syntetyczną
  • gorąca woda
  • miska, w której zmieszczą się buty

Do miski wkładamy buty i zalewamy je gorącą wodą. W takim stanie zostawiamy je na około 20 minut. Po wyciągnięciu z wody but powinien być o wiele bardziej elastyczny niż przedtem – sprawdź to, próbując wygiąć cholewkę buta. Załóż buty, gdy będą mokre – wtedy powinny lepiej dopasować się do kształtu stopy.

Cristiano approves, ale robisz to na własne ryzyko 😉

 

Komentarze