Wyjątkowe Nike Mercurial Superfly na olimpiadę

Igrzyska Olimpijskie to wyjątkowa rywalizacja sportowa. Wyjątkowa ze względu na swoją przebogatą historię oraz fakt, że aby walczyć o medale z najcenniejszego kruszcu, trzeba dysponować najwyższą formą w cyklu czteroletnim. Jest to także niepowtarzalna okazja by z dumą reprezentować ojczyznę, podkreślać swoje pochodzenie i rywalizować z konkurentami z całego globu.

Startująca właśnie Igrzyska Olimpijskie w Brazylii są barwne same w sobie chociażby ze względu na kraj organizatora. Wśród powagi wynikającej z rangi imprezy oraz protokołu olimpijskiego, który obliguje sportowców do właściwego zachowania, znaleźć można oryginalne personalizacje sprzętu sportowego podkreślające pochodzenie oraz osobowość zawodników. Jednym z takich przykładów jest obuwie piłkarskie australijskiej piłkarki Kyah Simom, w którym miała okazję wystąpić podczas meczu z Kanadą.

Design jej obuwia piłkarskiego (Nike Mercurial Superfly IV) nawiązuje do tradycji i sztuki rdzennych mieszkańców Australii – Aborygenów. Związków z ojczyzną jest jeszcze więcej. Obuwie Kyah Simon zaprojektował Daren Dunn, artysta, który ma aborygeńskie korzenie. Jego barwna propozycja ożywia jeszcze bardziej ten widowiskowy sport. Dodatkowo daje zawodniczce poczucie wyjątkowości i w sposób szczególny manifestuje patriotyzm. W ten specyficzny sposób można oddać hołd tradycji kraju, dla którego walczy się o medale. Dodatkowo grafika zdobiąca buty piłkarskie Kyah Simon nie wpływa na komfort gry, czucie i prowadzenie piłki. Zatem cały czas zawodniczka może dysponować tym co w modelu Mercurial Superfly IV najlepsze a przy tym poczuć się zupełnie wyjątkowo.


Musimy przyznać, że bardzo nam przypadł do gustu taki sposób przemycania do futbolu akcentów patriotycznych. Nawet zaczęliśmy sobie wyobrażać jak mogłyby wyglądać buty piłkarskie Biało-Czerwonych…. Pamiętajcie, że na R-GOL.com możecie również personalizować zakupione obuwie. Co prawda nie aż w takim stopniu jak artysta Daren Dunn jednak Wasze korki także mogą stać się niepowtarzalne dzięki haftowi jaki wybierzecie.

fot. fb/Kyah Simon

Krystu

Komentarze