Wspólnie przeciw białaczce. R-GOL wspiera akcję “DWA WYMAZY & DO BAZY”

Już po raz czwarty Fundacja DKMS Polska wraz z uczniami uczelni wyższych z całej Polski łączą swoje siły w walce z białaczką. Studenci ogromnej części polskich uczelni i tym razem nie pozostali obojętni na los osób chorych na białaczkę, przyłączając się do akcji. W dniach 26 i 27 listopada w większości uczelni będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Akcja odbędzie się pod hasłem: “DWA WYMAZY & DO BAZY”.

Firma R-GOL także przyłącza się do akcji. Wspierać będziemy działania fundacji w Olsztynie. Wolontariusze działający na rzecz DKMS Polska będą zachęcać do oddania szpiku w przygotowanych i przekazanych przez nas specjalnych koszulkach.

_DSC2545

W stolicy Warmii i Mazur zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM przy ul. Oczapowskiego 12 i na Wydziale Sztuki przy ul. Szrajbera 11, od godziny 11:00 do godziny 18:00.

Wykaz innych uczelni można znaleźć tutaj: http://www.dkms.pl/student

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu chorych jedyną szansą na powrót do zdrowia jest przeszczep szpiku od dawcy niespokrewnionego. Zarejestrować się będzie mógł każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg.

Rejestracja zajmuje tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej, z wewnętrznej strony policzka. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL. Oczywiście miejsca rejestracji są otwarte dla studentów jak i osób spoza uczelni.

Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit. W ciągu 6 lat w Polsce udało się zarejestrować ponad  500 tysięcy potencjalnych Dawców.

SzS

Komentarze