WOW! Zobaczcie niesamowite korki piłkarzy na mundial!

Nie sprzęt a technika zrobią z ciebie zawodnika – tak głosi stare porzekadło, które usłyszał chyba każdy adept na początku swojej piłkarskiej ścieżki. Jeśli jednak mamy już odpowiednie umiejętności to szczypta polotu i finezji w doborze obuwia nie zaszkodzi.

Podobnego zdania są dwaj piłkarze, którzy wystąpią na zbliżającym się mundialu w Rosji. Obaj są znani z niesztampowego podejścia do wykonywanej profesji. Oprócz tego, że doskonale wykonują swoją pracę, potrafią się także doskonale bawić życiem. Zarówno jeden, jak i drugi są istotnymi punktami swoich reprezentacji narodowych i z pewnością obaj marzą o triumfie w turnieju. Pomóc mają im w tym, poza umiejętnościami i nienagannym przygotowaniem, spersonalizowane specjalnie dla nich buty.

Benjamin Mendy i Paulo Dybala, bo o nich mowa, po raz kolejny dowiedli, że życie dobrego piłkarza to nie tylko ciężką harówka, ale także umiejętność okazywania dziecięcej wręcz radości przy wykonywaniu wymarzonego, ale bądź co bądź, zawodu. Schematy, treningi, taktyczne wskazówki – ciągła rutyna może być uciążliwa. Wystarczy jednak jedno spojrzenie w dół, jedno spojrzenie na korki, a na twarzy od razu pojawia się uśmiech.

Buty francuskiego obrońcy i argentyńskiego napastnika odznaczają się niezwykłą kolorystyką. Modele wyprodukowane przez adidas pochodzą z ekskluzywnej linii glitch. Zaprojektowane i spersonalizowane specjalnie dla tych piłkarzy obuwie wygląda doprawdy niezwykle, nawet biorąc pod uwagę fakt, że klasyczna biel i czerń piłkarskich butów dawno już odeszła do lamusa, a na boiskach królują jaskrawe barwy. Spójrzcie sami!

Konstrukcja buta również jest niezwykła, gdyż jest to model „two in one”! Adidas glitch składa się z właściwego buta wewnętrznego, na który nakładana jest pozbawiona sznurówek spersonalizowana powłoka zewnętrzna. Taka konstrukcja nie tylko wygląda doskonale, ale również nie przysparza problemów w trakcie gry.

Urokowi tych butów uległo wielu piłkarzy! Benjamin Mendy nie jest jedynym Francuzem, który zdecydował się na adidas glitch. Śladami swojego kolegi z zespołu podążył Presnel Kimpembe. Obaj zawodnicy mają w posiadaniu buty w kolorach francuskiej flagi, jednak ostatnio do internetu wyciekły zdjęcia, przedstawiające kolejne, jeszcze bardziej zwariowane korki!

 

Trójkę Dybala, Kimpembe, Mendy mogą być czołowymi piłkarzami reprezentacji, którym wróży się sukces na rosyjskim turnieju, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy przyjrzeli się jak inni, nieco mniej znani zawodnicy, eksperymentują z doborem obuwia.

Choć serią, którą adidas przygotował na nadchodzący mundial jest Energy Mode, to nie sposób oprzeć się wrażeniu, że niemiecka firma wiąże spore nadzieje z innowacyjną linią glitch. Kto wie, być może w kolejnym sezonie zobaczymy rzesze piłkarzy wybiegających na boisko w niezwykłych, zaprojektowanych przez siebie butach. Póki co adidas glitch to zajawka dla kibiców i łakomy kąsek dla fotoreporterów, ale już wkrótce sytuacja może się diametralnie zmienić.


Komentarze