Visaro i Furon – nowe korki od New Balance

Adidas twierdzi, że we współczesnej piłce są tylko dwa typy zawodników – ci, którzy wprowadzają zamęt na boisku i ci, którzy wykonują polecenia trenera i przekuwają jego wizję na działania boiskowe. Podobnego zdania są osoby związane z futbolem w New Balance. Oni także zaznaczają, że piłka nożna to teraz gra dwóch typów graczy – tych, którzy stwarzają szanse i tych, którzy je wykorzystują.

Z myślą o tych pierwszych New Balance stworzył buty Visaro. To korki zaprojektowane dla piłkarzy kreatywnych, którzy swoją grą kreują okazje swoim kolegom z drużyny. Specjalnie dla nich projektanci New Balance wyposażyli korki Visaro w elementy wspierające ich specyfikę gry. Na wewnętrznym podbiciu znajdziemy podłużne wypustki, które wspierać mają kontrolę nad piłką podczas prowadzenia i podań.

Kształt buta został dostosowany do każdej stopy, aby piłkarze odczuwali wyjątkowy komfort podczas gry. W środkowej części podeszwy usytuowana została Pivot Zone – strefa, która wspomagać ma graczy podczas zmiany kierunku biegu. Dodatkowo podeszwa została wykonana z elastycznego materiału, który pozwala osiągnąć doskonałą przyczepność. Na wewnętrznej części stopy umieszczono małe punkty wypełnione powietrzem, dzięki którym kontrola piłki jest jeszcze łatwiejsza.

Furon to buty stworzone dla graczy ofensywnych, którzy wykańczają akcje przygotowane przez swoich partnerów lub sami kreują sobie sytuacje. Podobnie, jak w przypadku butów Visaro, także w tym przypadku projektanci dostosowali je do potrzeb graczy stricte ofensywnych.

Pierwszą innowacja jest specjalny kształt korków, który zapewnia lepszą przyczepność przy startach i sprintach. Kształt buta został dostosowany do każdej stopy, aby piłkarze odczuwali wyjątkowy komfort podczas gry. Usztywniona podeszwa sprawia, że energia szybciej wraca do właściciela butów, co pozwala zwiększyć możliwości podczas szybkich biegów. Furon w zasadzie nie posiadają typowego języka. Pozwala to uzyskać większą przestrzeń na odprowadzanie potu. Dzięki takiemu rozwiązaniu większa powierzchnia buta styka się z piłką podczas strzału. Materiał, z którego wykonano cholewkę na przedniej części ma zapewniać silniejsze uderzenie.

Jak podobają się Wam nowe korki od New Balance?

SzS

Komentarze