UEFA uderza po raz kolejny! Tym razem obrywa Valencia

FIFA i UEFA znane są ze swojego aptekarskiego podejścia do wszelakich regulaminów i zasad. Podczas mundialu szerokim echem odbiła się sprawa Xerdhana Shaqiriego, który o mały włos nie został zdyskwalifikowany, a dziś na pierwszy plan wyłania się Valencia oraz adidas.

Europejska federacja dopuszcza, aby logo sponsora znajdowało się na koszulkach, spodenkach, korkach oraz trykotach służących do rozgrzewki. Niestety, mowa tutaj tylko i wyłącznie o podstawowych elementach piłkarskiego stroju. Piłkarz Valencii, który podczas rozgrzewki przed meczem z Manchesterem United miał na sobie komin z logiem adidasa może być powodem, dla którego UEFA zdecyduje się ukarać hiszpański klub.

fot. Footyheadlines

Nie wiadomo jeszcze jaka kara zostanie nałożona na Valencię, wiemy jednak, że w tej sprawie zbierze już 18 października zbierze się odpowiedni organ, który rozstrzygnie co dalej w tej sprawie.

Otwarcie trzeba jednak przyznać, że każde inne zakończenie sprawy niż jej przemiliczenie będzię przejawem sporej nadwrażliwości, która, jak wiadomo, jest gorsza od…


Komentarze