Przeważnie lubimy iść pod prąd. W tym przypadku będziemy jednak wierni tradycji podsumowań wraz z końcem roku i zaprezentujemy wam nasz ranking najważniejszych premier butów piłkarskich w 2014 roku.

Ten rok był wyjątkowy w biznesie związanym z korkami. Pojawiły się “game changery”, ludzie odpowiedzialni za wygląd korków puścili wodzę fantazji, a swoją rocznicę obchodził adidas predator. To wszystko złożyło się na to, iż rok 2014 był jednym z ważniejszych dla maniaków obuwia piłkarskiego. Oto naszym zdaniem  5 najważniejszych wydarzeń w świecie butów piłkarskich w ostatnich 12 miesiącach.

skarpeta

1. Nike Magista Obra i Nike Mercurial Superfly i ich “skarpeta” – tutaj nie mogło chyba być innego wyboru. Firma Nike zrewolucjonizowała wygląd buta dodając do niego wysoki kołnierz dynamic-fit zwany popularnie skarpetą. W świecie piłkarskiego obuwia jest to niemal tak rewolucyjna zmiana jak przejście od telewizorów czarno-białych do kolorowych. Choć sama technologia ma niewielki wpływ na poprawę gry, to jednak trzeba ją uznać na płaszczyźnie designerskiej za milowy krok.

predatory

2. Kolejne klasyki z serii adidas Predator – ten rok był rokiem Predatora. Linia obchodziła XX-lecie powstania. Z tej okazji przez 12 miesięcy niemiecki koncern wypuszczał na rynek kolejne odsłony butów piłkarskich z tej linii. Wśród nich znalazły się zwykłe zapychacze dziur, ale mieliśmy okazję być świadkami powrotu do żywych klasyków z tej linii. Wśród nich Predator 1994 oraz Predator Mania.

10620281_913703501974303_2620509487990316199_o

3. Premiera butów New BalancePierwsze od lat buty piłkarskie firmy New Balance zostały ujawnione pod koniec 2014 roku. Skąd to nagłe zainteresowanie NB futbolem? NB posiada pakiet kontrolny firmy Warrior, która staje się coraz bardziej popularna na Wyspach. Już wkrótce marka Warrior ma zniknąć z rynku, a całość produkcji ma być sygnowana logo New Balance. W korkach z logo NB grają między innymi: Aaron Ramsey z Arsenalu, Vincent Kompany z Manchesteru City, czy Marouane Fellaini z Manchesteru United.

kobiety predator

 4. Pierwsze buty dedykowane paniom – W tym roku rynek zalała fala butów o obłędnych kolorach. Fosforyzujące i mieniące się niczym tęcza buty zdominowały sklepowe półki. Wydawało się, że z tej oferty bez problemu wybrać będą mogły sobie coś grające w piłkę panie. I tak było. Jednak adidas postanowił wypuścić na rynek model dedykowany wyłącznie kobietom. Szok z wiązany z premierą adidas Predator Instinct Women był tym większy, iż przypadł on bardzo do gustu… panom. Jego klasyczny wygląd i wiśniowy kolor ujął za serca obie płcie.

mizuno

5. Mizuno, czyli świeżość i tradycja – Obecnie rynek piłkarskiego obuwia jest zdominowany przez buty syntetyczne. Bardzo ciężko znaleźć jest modele wykonane ze skóry. Trendowi temu nie poddała się japońska firma Mizuno. Designerzy z kraju kwitnącej wiśni postawili na świeży wygląd oraz delikatną naturalną skórkę. Choć w ofercie Mizuno znajdziemy także “syntetyki”, to jednak przeważają buty ze skóry. Mizuno to marka z wieloletnią tradycją. Wielu profesjonalnych piłkarzy zdecydowało się na jakość i wygodę japońskiej marki. W butach Mizuno grają między innymi Japończyk Keisuke Honda czy Brazylijczyk Hulk oraz wielu piłkarzy z Ekstraklasy.

SzS

Komentarze