Top 5 – najlepsze stroje europejskich potęg

Rozgrywki najlepszych europejskich lig już się rozpoczęły. Poniżej, wyjątkowo, przypatrzymy się nie butom, ale strojom topowych klubów ze Starego Kontynentu.

5| Arsenal Londyn – trzeci komplet

Trzeci komplet Kanonierów to połączenie współczesnych trendów i wyglądu. Głównym czynnikiem tworzącym trykot jest ciemnoniebieska barwa, uzupełniona jasnożółtymi wstawkami. Spodenki również opierają się o główny, ciemny odcień z kontrastującymi detalami, a całość uzupełniają jaskrawe getry. Nowoczesny wygląd zapewnia również powierzchnia na wysokości szyi i tylnej części ramion, która została wykonana z karbonu. Naszym zdaniem całość prezentuje się bardzo dobrze i to odpowiedni wybór na otworzenie naszej listy.

4| Manchester City – komplet wyjazdowy

Wyjazdowy zestaw zespołu z niebieskiej części Manchesteru ma na celu połączyć klubowe dziedzictwo i nowoczesne trendy. Na koszulkę składa się czarny korpus, połączony z czerwonymi ramionami, a całość zwieńczają żółte detale. Spodenki to także połączenie czerni i jaskrawych detali, a uzupełnieniem kompletu są żółte getry. Czerwień znalazła zastosowanie nie bez powodu, ponieważ występuje ona na drugim komplecie przez całą epokę nowożytną. Stroje wyjazdowe prezentują się okazale na zdjęciach, a jeszcze lepiej na boisku. Słowa uznania dla projektantów, którzy zadbali o najmniejszy szczegół trykotu.

3| Inter Mediolan – komplet domowy

Przy tworzeniu zestawu dla mediolańskiego klubu postawiono na klubową tradycję. Charakterystyczne, czarno-niebieskie barwy znalazły swoje miejsce na korpusie koszulki, zaś rękawy wykonano całościowo w czerni. Możemy również zauważyć logo Nike oraz Pirelli, głównego sponsora Nerazzurri. Czarne spodenki i żółte getry są dobrym uzupełnieniem kompletu, który ukazuje swą prostotę, piękno i elegancję zarówno na fotografiach, jak i na boisku.

2| Manchester United – komplet domowy

Inspiracją domowych strojów Czerwonych Diabłów były wczesne lata istnienia klubu, występującego wtedy jeszcze pod nazwą Newton Heath LYR Football Club. Koszulka została podzielona pionowo na dwie połówki o innych odcieniach czerwieni. Pomiędzy stronami znajduje się linia imitująca plastry miodu i symbolizująca rewolucję przemysłową. Po bokach umieszczono charakterystyczne trzy paski w białej kolorystyce. Spodenki zostały wykonane natomiast odwrotnie – główny biały kolor został wyposażony w czerwone paski. Musimy przyznać, że projektantom niemieckiego koncernu domowy zestaw udał się znakomicie.

1| FC Barcelona – komplet domowy

Naszym zdaniem miano najładniejszego kompletu przypadło koszulce domowej FC Barcelony. Została ona wykonana w technologii AeroSwift, jak wszystkie meczowe koszulki amerykańskiego producenta, a design nawiązuje do 25 rocznicy zwycięskiego sezonu, gdy Duma Katalonii nie miała sobie równych. Tradycyjne, niebiesko-bordowe pasy, idące poziomo, składają się z dodatkowych, cieńszych o jaśniejszym odcieniu. Rękawy wykonano w granatowym kolorze, nieco bardziej kontrastującym, a na kołnierzu wyhaftowano napis „Barca” i małą flagę Katalonii. Spodenki i getry wykonano w odcieniu jednolitego błękitu.

Na R-GOL.com sprawdzajcie naszą strefę dla kibica i zaopatrujcie się w barwy ukochanych zespołów by móc dopingować swoich ulubieńców w nowym sezonie!

Mkr

Komentarze