Top 10 – najładniejsze modele butów piłkarskich w 2016r. – #9 Nike Mercurial Vapor X Radiant Reveal Pack

Witamy w kolejnej części piłkarskiego podsumowania jakże udanego 2016 roku. Czas na kolejny artykuł o najładniejszych modelach butów piłkarskich ostatnich 365 dni!

Następne na naszej liście są Nike Mercurial Vapor X z kolekcji Radiant Reveal Pack. Zestaw ten został zaprezentowany w kwietniu na ostatnią część sezonu 2015/16. Charakteryzuje się białą barwą zmieszaną z kolorowymi wstawkami. Nam najbardziej w oko wpadły Nike Mercurial Vapor X. Na powierzchni cholewki umieszczono barwne prążki dające ciekawy efekt wizualny. Obuwie to, w połączeniu z niższym stanem kołnierza, prezentowało się lepiej od wersji ze skarpetą.

Nike Mercurial Vapor X to dziesiąta odsłona kultowego już modelu, który przeszedł sporą zmianę w porównaniu do poprzednika. W X odsłonie postawiono na bardzo cienką, syntetyczną cholewkę, która zapewnia dużą powierzchnię kontroli piłki. Dzięki temu, kontakt z futbolówką jest lepszy i bardziej bezpośredni. Miękki materiał, z którego wykonano wierzchnią część buta idealnie dopasowywał się do stopy. W tym modelu zastosowano również scalony język z cholewką, nadając prawie niezakłócony obszar prostego podbicia przy uderzeniu. Podeszwa składa się z nylonowej płytki i odpowiednio rozmieszczonych podłużnych kołków, które zapewniają odpowiednią trakcję i penetrację podłoża.

Buty z serii Mercurial są dostępne na www.R-GOL.com.

Mkr

Komentarze