Top 10 – najładniejsze limitowane edycje sprzętu piłkarskiego w 2016r. – #1 – Nike Mercurial Superfly IV What the Mercurial

Witamy w ostatniej serii podsumowania ciekawego, 2016 roku. Jeżeli ktoś nie jest z nami na bieżąco to zapraszamy do lektury poprzednich serii. Tymczasem zajmiemy się najładniejszymi limitowanymi edycjami butów piłkarskich.

Najwyższe miejsce podium dla Nike Mercurial Superfly IV What the Mercurial! Model został zaprezentowany z okazji 18-lecia kultowej linii. Powstał on z połączenia 16 najbardziej pamiętnych odsłon Nike Mercurial na przestrzeni jego istnienia. To swego rodzaju kapsuła czasu, dzięki której mogliśmy cofnąć się do pierwszych wydań serii. Cztery minione loga Mercurial zostały połączone w jedno na pięcie i cholewce. Oba buty tworzą te same pionowe kompozycje popularnych wersji kolorystycznych. Wkładka została wyposażona w charakterystyczne elementy silo. Na całość edycji składa się 18 kolorów, co sprawia, że ten model Mercurial to najbardziej kolorowy but w historii Nike.

Nike Mercurial Superfly IV to czwarta odsłona modelu Superfly, która przyniosła znaczne innowacje w konstrukcji. Najistotniejszym rozwiązaniem było zastosowanie Dynamic Fit Collar, czyli popularnej skarpetki, zachodzącej nad kostkę zawodnika. W modelu tym nie mogło zabraknąć charakterystycznych elementów dla tego modelu. Chodzi o Flywire, czyli nylonowe włókna wkomponowane w bok buta i zapewniające odpowiednią stabilizację oraz podeszwę wykonaną z włókna węglowego. Cholewka z materiału NikeSkin zapewnia idealne przyleganie, dopasowanie oraz kontrolowanie piłki.

Modele z serii Mercurial dostępne są na www.R-GOL.com.

Mkr

Komentarze