To już pewne – Francesco Totti zawiesza buty na kołku

Il Capitano, Il Gladiatore, prawdziwa legenda AS Romy – Francesco Totti to zawodnik, który na stałe zapisał się w kartach historii nie tylko włoskiego, ale i światowego futbolu. Wiemy już także, że obecny sezon będzie jego ostatnim w niezwykłej karierze i po spotkaniu z Genoą ostatecznie zawiesi on buty na kołku.

Tottiego zapamiętamy jako prawdziwego wojownika i przywódcę, który nigdy nie zostawił swojego klubu i swojego miasta, z którym związany był przez całą swoją karierę. Dla Giallorossich we wszystkich rozgrywkach wystąpił 783-krotnie, a do bramki rywali trafiał 307 razy, co jest oczywiście klubowym rekordem, który ciężko będzie komukolwiek pobić. Kapitan ukochanej Romie wierny był przez 25 lat i nie opuścił jej, mimo zakusów ze strony o wiele bogatszych, silniejszych i bardziej utytułowanych klubów, przez co sportowo osiągnął niewiele, jednak są rzeczy równie ważne, jak trofea – ogromny szacunek wśród kibiców i status legendy, a nawet Boga.

Poza niepodważalną klasą, długowiecznością i wyjątkowymi umiejętnościami Francesco wyróżniał się używaniem nietypowych modeli z serii Nike Tiempo, a konkretnie wywijaniem języka do granic możliwości. Idąc w tym kierunku, amerykański producent postanowił stworzyć specjalną edycję upamiętniającą 25-lecie jego kariery, a jednym z elementów charakterystycznych tego modelu jest właśnie zakończony gumką wywijany język. Zresztą, zobaczcie sami:

Chcecie podbijać serca kibiców w stylu Il Capitano? Zajrzyjcie na R-GOL.com i wybierzcie swoje buty z serii Nike Tiempo!

 

TS

Komentarze