Theo Walcott nowym członkiem Klubu 100 Arsenalu

Arsenal Londyn pokonał na wyjeździe Sutton United z piątego szczebla rozgrywkowego w Anglii 2:0 i awansował do półfinału krajowego pucharu. Poza wynikiem i atrakcjach serwowanych przez Wayne’a Shawa, postawnego bramkarza gospodarzy, istotnym wydarzeniem było trafienie Theo Walcotta pozwalające dołączyć mu do Klubu 100 Arsenalu.

Anglik trafił na Emirates Stadium 20 stycznia 2006r. Przeniósł się z Southampton za 5mln funtów, co stanowiło najdroższą transakcję w historii brytyjskiej piłki za 16-letniego zawodnika. Theo zadebiutował w rezerwach Kanonierów 7 lutego 2006r. przeciwko Portsmouth. Strzelił wtedy gola, lecz mecz zakończył się porażką 2:3. Debiut w Premier League zaliczył 19 sierpnia 2006r. przeciwko Aston Villi. Stał się również najmłodszym graczem The Gunners biorącym udział w Lidze Mistrzów. Mimo tak dobrego startu, premierową bramkę w lidze angielskiej trafił dopiero 23 lutego 2008r. w starciu z Birmingham. O młodym piłkarzu mówiono jako o nadziei wyspiarskiej piłki, ale liczne kontuzje mocno wyhamowały jego rozwój. Najbardziej udany sezon Theo Walcott`a w barwach Arsenalu to 2012/13, kiedy zaliczył 21 trafień. Gol z Sutton sprawił, że Anglik został 18 nazwiskiem na liście zawodników Kanonierów z co najmniej setką bramek na koncie.

Theo Walcott korzysta z modelu adidas X16+ Purechaos. But ten został wyposażony w nowoczesny PURECUT SOCK SYSTEM, który zasłania sznurówki. Dzięki temu obuwie optymalnie dopasowuje się do stopy i oddaje jej opływowy kształt, oferując dodatkowo niezakłóconą, dużą i czystą powierzchnię kontaktu z piłką. Cholewka wykonana z materiału syntetycznego została idealnie skrojona i w połączeniu z najnowszymi technologiami oferuje niebywały komfort i czucie piłki. Podeszwa, składająca się z połączenia owalnych i podłużnych kołków, zapewnia odpowiednią przyczepność, a za stabilność odpowiada zewnętrzne usztywnienie pięty.

adidas X16+ Purechaos są dostępne w R-GOL.com.

Mkr

Komentarze