The Switch – kulisy nowego klipu Nike Football

9 czerwca Nike Football przedstawiło nowy klip pt. The Switch – czuli zmiana. W roli głównej wystąpił Cristiano Ronaldo. W filmie CR7, w skutek niespodziewanego zbiegu okoliczności, zamienia się  rolami z młodym adeptem futbolu. Zobaczcie tą niesamowitą historię w całości oraz sprawdźcie, co działo się zarówno na planie jak i poza obiektywem kamery.

Poza Cristiano na planie pojawia się również gościnnie 16 zawodowych piłkarzy: Raheem Sterling, Joe Hart, Harry Kane, Chris Smalling, John Stones, Ross Barkley, Megan Rapinoe, Ricardo Quaresma, Andre Gomes, Jose Fonte, Cedric Soares, Vieierinha, Raphael Varane, Anthony Martial, Sergi Roberto oraz Javier Mascherano.

Kolejnym sportowcem występującym w spocie jest reprezentantka USA w piłce nożnej Megan Rapinoe. Scena z jej udziałem wymagała bardziej formalnego stroju niż typowy zestaw futbolowy, a widoczny garnitur jest jej własnym. Gwiazda w trakcie przerw między ujęciami zmieniła jednak obuwie na bardziej swobodne i żonglowała piłką pomiędzy poszczególnymi kadrami.

Plan zdjęciowy był dla zawodników pierwszą okazją na założenie nowych wersji strojów drużyn narodowych. Choć wielu z nich było wcześniej zaangażowanych w proces powstawania zestawów, czuć było podekscytowanie podczas przymierzania trykotów. Tym bardziej że miało to miejsce zaledwie kilka tygodni przed oficjalną prezentacją trykotów.

Za produkcję The Switch odpowiada agencja Wieden + Kennedy, wieloletni partner Nike. Film wyreżyserował Ringan Ledwidge, który wcześniej był odpowiedzialny za inny klip Nike pt. Winner Stays – Zwycięzca zostaje z 2014 roku. Autorem zdjęć do najnowszego spotu jest Matthew Libatique, znany z takich projektów jak Straight Outta Compton, Black Swan czy Iron Man.

The Switch jest najdłuższym z dotychczasowych klipów Nike Football. Trwa łącznie 5 minut i 57 sekund. Minimalnie krótszy jest nawet od niego The Last Game (5:28).

Piosenka będąca motywem przewodnim spotu nosi tytuł Turn Up i pochodzi z repertuaru grupy The Heavy.

The Switch to również najdłuższa sesja zdjęciowa Nike, w jakiej uczestniczył Cristiano Ronaldo. Wymagała pięciu dni pracy na planie, który w całości był zlokalizowany w Hiszpanii. Pierwszą scenę pojedynków Ronaldo o piłkę udało się nagrać w zaledwie trzech ujęciach.

Chociaż samochód prowadzony przez Ronaldo w filmie nie stanowi jego własności, to piłkarz czuł się w nim bardzo dobrze. Widoczny w klipie pies także nie należy do CR7. Na potrzeby sceny zaangażowano wytresowanego czworonoga, który daje głos na komendę.

Kolejnym bohaterem występującym w wideo jest angielski spiker Jim Proudfoot. W jego dorobku jest ponad 2 000 skomentowanych meczów piłkarskich.

Młody człowiek, który towarzyszy na planie Ronaldo to Gerson Correia Adua. Ten szesnastoletni piłkarz płynnie posługuje się angielskim i portugalskim. Było to jego pierwsze aktorskie doświadczenie. Początkowo miał być tylko dublerem, ale ostatecznie zajął miejsce aktora, który złamał nogę w wypadku samochodowym. Na szczęście pierwotnemu odtwórcy roli nic się nie stało, zaś materiał nagrany z jego udziałem zobaczyć można w 5:15 minucie spotu.

Komentarze