Skarpety Trusox już od jakiegoś czasu można kupić w najlepszym sklepie piłkarskim R-GOL.com. Jednak wciąż dla wielu to nowość i wielka niewiadoma. Dlatego postanowiliśmy przeprowadzić testy sprzętu i pokazać Wam wyniki badań, które pokazują, że te skarpety naprawdę robią różnicę.

Testem zajął się nasz młody współpracownik, który na co dzień gra w drużynie występującej w Centralnej Lidze Juniorów. Oto jego spostrzeżenia:

„Tak szczerze – do nie dawna dla mnie skarpety TruSox też były zagadką. Byłem ciekaw, czy są wartę swojej ceny. Aż w końcu nadszedł czas, gdy dostałem TruSox cushion na testy. Wersja cushion to grubsza wersja skarpety (dostępna jest także wersja thin – model cieńszy). Nadaje się doskonale do butów które są już rozbite. Używać ich powinny także osoby o niskim podbiciu i węższej stopie.

trusox2

Po rozpakowaniu paczki i wzięciu skarpet do rąk byłem pod wrażeniem – są bardzo mięciutkie i przyjemne w dotyku. Pierwsze co zrobiłem, to oczywiście podotykałem skarpety i od razu założyłem na gołe stopy. Dobrze dopasowane, wygodne. Trzeba jednak pamiętać, aby wybrać odpowiedni rozmiar, a także, aby ubierać je na gołe stopy, gdyż małe „gumeczki” są umieszczone w kluczowych miejscach, a kupienie skarpet w niedopasowanym rozmiarze lub nałożenie ich na inne, może znacznie wpłynąć na działanie TruSox.

Sama budowa skarpet jest dość ciekawa i na pierwszy rzut oka widać, że to bardzo przemyślana konstrukcja. Z góry możemy dostrzec mikrosiateczkę, w miejscu, gdzie zaczynają się palce idzie poziomy szew, na śródstopiu mamy ściągacz, a nad nim ponownie biegnie mikrosiateczka. Od kostki po sam koniec skarpet kolejny ściągacz. Wszystko skonstruowane tak, aby jak najlepiej przylegać do stopy. Spód bezszwowy i pięta pokryte są gumeczkami.

trusox3

Następnego dnia wziąłem je na testy, jest to chwila, którą najbardziej lubię, gdyż testy nowego sprzętu sprawiają mi dużo radości. Parę kółeczek biegu, rozgrzewka i pierwsze wrażenia. Już na początku czuć, że są one bardziej wygodne od „normalnych” skarpet. Gierka to moment na który czekałem, gdyż jestem zawodnikiem, który lubi się „zerwać” i zawsze mam problem z przesuwającą się stopą nawet w dopasowanym bucie. Początek gierki parę sprintów, kilka ostrych zrywów i co? Pierwsze getry, w których stopa wraz z nimi nie przesuwa się w bucie nawet, gdy noga jest spocona.

trusox1

TruSox to strzał w dziesiątkę. Nie dość, że czułem się w nich bardzo komfortowo, to w dodatku mogę skupić się na grze i nie martwić się problemem związanym z „latającą ” stopą w bucie. Mikrosiateczki spełniają swoją rolę, zapewniają wentylację, a  materiał sprawiał, iż nie odczuwałem, że moja stopa się poci. Po kilku grach i praniu ręcznie(!) TruSox wyglądają jak nowe. Jeśli wymagasz na boisku od siebie dużo, skarpety TruSox to właśnie coś dla ciebie.”

A co na to naukowcy?

Tyle wrażeń z gry, ale mamy dla Was także naukowe dowody, że skarpety TruSox znacząco wpływają na jakość gry. Za naszymi słowami stoją badania. Przedstawiciele Trusox oddali swój sprzęt w ręce trzynastu zawodowych piłkarzy z Premier League, a zawodnicy poddani zostali trzem testom:

– Illinois Agility Test – specjalny tor sprawdzający zwinność zawodnika

– sprint na 20 metrów

– sprint na 10 metrów

Każdy ze sprawdzianów przeprowadzony był trzykrotnie – w skarpecie Trusox, w zmodyfikowanej skarpecie Trusox oraz w tradycyjnej getrze, skarpecie piłkarskiej. Wyniki pokazują, że czasy uzyskiwane w poszczególnych testach są znacznie lepsze w sprzęcie Trusox. W pierwszym teście wyniki były lepsze nawet o 25,5%! Na odcinku 20-metrowym ta poprawa sięgnęła 12,9%, a przy sprincie na 10 metrów – 23,3%.

Skąd tak ogromny skok jakościowy? Wszystko dzięki specjalnym technologiom zastosowanym w sprzęcie Trusox.

Trusox

Stopa i but tworzą jedność!
Produkty Trusox posiadają technologie antypoślizgowe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz skarpety. Panele zastosowane na zewnątrz skarpety pozwalają uzyskać przyczepność do buta, natomiast panele od wewnątrz zapewniają przyczepność nogi do skarpety, dzięki czemu stopa, skarpeta oraz but tworzą jedną całość.

Skarpety Trusox pracują jeszcze lepiej, gdy stopa się poci!
Sprzęt Trusox wykonany jest z rewolucyjnych antypoślizgowych wkładek, które zapewniają zabezpieczenie przed przesuwaniem się stopy w skarpecie oraz skarpety w bucie. Technologia sprawdza się jeszcze lepiej, gdy stopa zacznie się pocić, mikrokosmki zastosowane w panelach wpijają się delikatnie w pory w skórze zapewniając jeszcze lepszą stabilizację.

Szybkość, zwinność i bezpieczeństwo
Technologie antypoślizgowe zastosowane w produktach Trusox pozwalają poprawić szybkość, zwinność i zapewniają lepszą kontrolę nad własnym ciałem oraz szybszą reakcję, a co za tym idzie – bezpieczeństwo w każdej sytuacji. Nawet minimalny ruch stopy w bucie może sprawić, że tracisz ułamki sekundy, które mogą zdecydować o skutecznym działaniu.

Skarpety Trusox używane są przez czołowych piłkarzy na całym świecie m.in.
• Neymar (Barcelona)
• Luis Suarez (Barcelona)
• Gareth Bale (Real Madryt)
• Jerome Boateng (Bayern Monachium)
• Arjen Robben (Bayern Monachium)
• Robin van Persie (Manchester United)
• Arturo Vidal (Juventus)
• Javier Hernandez (Real Madryt)
• Daniel Sturridge (Liverpool)

By w 100% wykorzystać działanie skarpet Trusox nie należy nakładać na nie innych skarpet. Skarpety Trusox są pierwszą i ostatnią warstwą łączącą stopę z butem.

Konserwacja skarpet Trusox
By cieszyć się jak najdłużej działaniem skarpet Trusox należy je odpowiednio konserwować, skarpety można prać w pralce w temperaturze do 30 stopni lub ręcznie. Nie jest zalecane dodawanie środków wybielających, które mogą uszkodzić technologie antypoślizgową. Z suszeniem jest podobnie, skarpety suszymy na klasycznej suszarce lub kaloryferze o niskiej temperaturze. Przy stosowaniu tych podstawowych zasad skarpety mogą nam służyć nawet przez 2 lata.

brandon/SzS

Komentarze