„Świeże” korki od Puma. Poznajcie evoSPEED Fresh!

Puma jest liderem jeśli chodzi o wagę korków piłkarskich. Ich evoSPEED SL to najlżejsze buty dostępne na rynku. Kiedy wydawało się, że w temacie „lekkości” już nic nowego nie da się wymyślić, Puma zaprezentowała evoSPEED Fresh.

Co dostajemy w nowych korkach niemieckiego producenta? Po pierwsze – znaną już z poprzednich modeli SL podeszwę – z charakterystycznymi trzema kołkami w obrębie pięty. Skoro piszemy już o kołkach, warto zwrócić uwagę na nieco zmieniony kształt tego elementu podeszwy. Kołki zostały wydłużone, aby poprawić przyczepność butów.

DSC_2426

Podeszwa pozostała niemal bez zmian, całkowicie wymieniona została za to cholewka. Jest to totalnie innowacyjne rozwiązania pierwszy raz zastosowane przez Puma w butach piłkarskich. Cholewka wykonana została z lekkiego siateczkowego materiału syntetycznego, który zapewnia wentylację, wysoki komfort i czucie piłki.Producent zrezygnował z optymalizacji wagi i jej kosztem wzmocnił cholewkę. Jest on bardziej wytrzymały od tej, który jest stosowany w standardowych SL.

puma evospeed fresh 103579 01 (1)

Trzeba przyznać, że buty prezentują się znakomicie. Oryginalnie kolorystyka nazywa się Atomic Blue/Safety Yellow. Kolorystycznie nawiązują do evoSPEED nowej generacji. Dół buta wykonany został w żółtym kolorze zgrywającym się z barwą podeszwy. Wyżej gradientowo przechodzi w niebieski. Najważniejszą cechą materiału, z którego wykonana została cholewka jest jego specyficzna budowa. Sprawia to, że materiał przepuszcza powietrze i gwarantuje komfort gry podczas ciepłych dni, w drugim kierunku nie przepuszcza jednak żadnych zanieczyszczeń.

puma evospeed fresh 103579 01 (7)

Obecnie Puma nie zdradziła jeszcze, kto zostanie twarzą tej serii. Na pewno jednak niebawem zobaczymy jakąś znaną postać występującą w tych butach. Puma evoSPEED Fresh znajdzieci na www.R-GOL.com.

SzS

 

Komentarze