Superfly V vs. Superfly VI – najważniejsze różnice

Najnowsza generacja butów z serii Mercurial już trafiła do sprzedaży, dlatego też postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się cechom, które różnią je od poprzedniej wersji. Sprawdźcie, jakie nowości Nike zastosowało w modelu Superfly VI.

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy po otwarciu pudełka z butami jest kołnierz, który w szóstej generacji Superfly jest znacznie krótszy. Poprzednia wersja posiadała znacznie więcej materiału, a wyjątkiem były pary tworzone tylko i wyłącznie dla Cristiano Ronaldo. Takie rozwiązanie znalazło zastosowanie tym razem w ogólnodostępnej wersji i, z tego co można było wyczytać z opinii zawodników, jest to dobra decyzja.

Zmiany zaszły także w konstrukcji podeszwy, która nie jest jednak zupełnie odmienna. Kształt i rozmieszczenie kołków jest praktycznie identyczne, jednak tym razem zrezygnowano z jednoczęściowej płytki na rzecz dwóch podzielonych elementów – ma to w założeniu obniżyć wagę buta i zwiększyć szybkość zawodnika. Przykuwającą uwagę nowością jest także dodanie chromowanej kolorystyki, która wygląda wprost genialnie.

Superfly VI to model, w którym zastosowano zupełnie nową technologię umieszczoną na cholewce buta. Chodzi tu o specjalną mikrostrukturę wspieraną przez cienkie wypustki idące równolegle do linii podeszwy – rozwiązanie to połączono z systemem ACC wtłoczonym w materiał, dzięki czemu kontrola nad piłką stoi na najwyższym poziomie. W poprzedniej wersji postawiono na specjalną żebrowaną konstrukcję “Speed Ribs” oraz ACC w postaci cienkiej powłoki naniesionej na materiał.

Poza rozwiązaniami zastosowanymi w konstrukcji buta zmianę przeszedł także design, który znacznie różni się od swojego poprzednika. Słynna “łyżwa” na czubie buta została odwrócona i znacznie odświeżona, a do tego zastąpiła ona duży napis “NIKE” na wewnętrznym podbiciu. Swoje miejsce znalazł także symbol linii Mercurial – teraz literka “M” widnieje na pięcie i po prostu nie da się jej nie zauważyć.

Buty z serii Mercurial, zarówno Superfly V, jak i Superfly VI są dostępne w R-GOL.com. Zajrzyjcie i wybierzcie swoją ulubioną parę!

Komentarze