Sukces reprezentacji Polski w Amp Futbol Cup 2014

Reprezentacja Polski piłkarzy po amputacjach zajęła trzecie miejsce w turnieju Amp Futbol Cup 2014. Zawody rozegrane zostały 13-14 września w Warszawie. Udział w turnieju wzięło 6 drużyn.

Turcja, Anglia, Ukraina, Włochy, Belgia i Polska – to zespoły, które walczyły o zwycięstwo w tegorocznej edycji Amp Futbol Cup. Reprezentacja Polski grająca w strojach marki RG, swój pierwszy mecz rozegrała w sobotę z Turcją. Polacy przegrali ten mecz 1:5 i aby awansować do półfinału musieli wygrać z Włochami. Nasza reprezentacja wygrała pewnie 3:0.

W niedzielę Polaków czekał trudny pojedynek półfinałowy z Anglikami. Wyspiarze okazali się niezwykle mocni. Nie dali szans Polakom i wygrali z nimi 4:0. O trzecie miejsce nasza reprezentacja zagrała z Ukraińcami. Tym razem to Polacy okazali się lepsi od swoich rywali i po pasjonującym meczu wygrali 3:1. Zwycięzcą turnieju została reprezentacja Turcji, która w finale pokonała Anglię 4:1.

Trener naszej kadry, Marek Dragosz, uważa jednak, że naszą drużynę stać na jeszcze lepsze wyniki – Mimo wygranej w meczu o trzecie miejsce, czujemy lekki niedosyt. Graliśmy z absolutną czołówką, ale mogliśmy pokusić się nawet o finał. Cieszy mnie jednak to, że po słabszym meczu z Turkami potrafiliśmy się podnieść i zdobyć medal. Duża w tym zasługa naszych wspaniałych kibiców. Przy takim dopingu chce się grać! – zaznacza selekcjoner.

Wyniki turnieju:

Sobota, 13 września:
Polska v Turcja 1:5 (1:3)
Anglia v Ukraina 3:0
Turcja v Włochy 3:0
Anglia v Belgia 10:1
Polska v Włochy 3:0
Ukraina v Belgia 10:1

Niedziela, 14 września:
półfinał: Polska v Anglia 0:4
półfinał: Turcja v Ukraina 11:1
mecz o 5. miejsce: Belgia v Włochy 1:8
mecz o 3. miejsce: Polska v Ukraina 3:1
FINAŁ: Anglia v Turcja 1:4

Klasyfikacja końcowa: 1. Turcja 2. Anglia 3. Polska 4. Ukraina 5. Włochy 6. Belgia
Król strzelców – Mickey Chambers (Anglia)
Najlepszy bramkarz – Daniel Priami (Włochy)
Najlepszy piłkarz – Rahmi Özcan (Turcja)

Komentarze