Piłkarskie reprezentacje Holandii i Portugalii pokazały dziś nowe wyjazdowe stroje od Nike. Amerykańscy projektanci tworząc nowy sprzęt inspirowali się cechami charakterystycznymi obu drużyn. Z jednej strony Portugalia – znana ze swojego technicznego i przebojowego stylu gry. Z drugiej Holandia – uwielbiana przez kibiców za niewiarygodną szybkość w ich grze.

Holenderska piłka słynie z niewiarygodnej szybkości i ofensywnego stylu gry. Stroje oddają swoim wyglądem właśnie te cechy. Projektanci połączyli nowoczesne grafiki z klasycznymi holenderskimi barwami – pomarańczowym i białym.

Znany grafik i twórca typografii – Wim Crouwel – stworzył specjalną czcionkę, którą zapisane zostały numery i nazwiska na koszulkach. Nowoczesny i pogrubiony font został wzbogacony o delikatne wstawki retro, którymi projektanci chcą oddać hołd niezmiennie fascynującemu stylowi gry reprezentacji Oranje.

Nowe wyjazdowe stroje Portugalii to powrót do niemal całkowicie czarnych kompletów, które znamy już z historii. Projektanci umieścili na nich poziome paski w czerwonych i zielonych barwach charakterystycznych dla Portugalii. Podobnie, jak w strojach Holandii, graficy przygotowali specjalną czcionkę, którą zapisane zostaną nazwiska i numery na koszulkach.

SzS

Komentarze