Stomil Olsztyn w nowych strojach od R-GOL

Na kilka dni przed wznowieniem rozgrywek na I-ligowym froncie, piłkarze Stomilu Olsztyn zaprezentowali się swoim kibicom w olsztyńskim amfiteatrze. Oprócz nowych twarzy w zespole, sympatycy Dumy Warmii mogli sprawdzić w jakich trykotach będą biegać po boisku ich ulubieńcy. Tradycyjnie, klub ze stolicy Warmii i Mazur ubrała firma R-GOL.

Barwy strojów domowych zostały zachowane. Stomilowcy nadal będą występować w biało-niebieskich strojach. Więcej zmian zaszło w komplecie dedykowanym na mecze wyjazdowe. W sezonie 2016/2017 sam wzór będzie różnił się od podstawowego zestawu, również kolorystyka będzie inna, niż w ubiegłych rozgrywkach. Wybór padł na dwa odcienie granatu z żółtymi wstawkami.

Nowe trykoty zostały zaprojektowane nieprzypadkowo. Pomysłodawcy inspirowali się świetną atmosferą wokół klubu, który jeszcze niedawno znajdował się na poważnym zakręcie. Stąd na strojach biało-niebieskich mniejsze, poziome pasy łączące się w duże pasy pionowe symbolizujące jedność, która charakteryzuje społeczność Stomilu Olsztyn. Motyw ten zastosowano też w getrach.

Komplet wyjazdowy, oprawiony w barwy granatowe, przedstawia 5 trójkątów. W pierwszej kolejności tworzy je często pomijany sztab szkoleniowy. Kolejne elementy to bramkarze, formacja obronna, pomocnicy i napastnicy. Wszystkie w połączeniu przedstawiają drużynę.

 

Sami piłkarze byli pod wrażeniem nowych kompletów. Przepytywani na scenie podczas prezentacji Paweł Głowacki i Łukasz Jegliński chwalili nie tylko efekt wizualny, ale przede wszystkim komfort użytkowania.

Nowe koszulki Stomilu Olsztyn na sezon 2016/2017 już niedługo w naszym sklepie internetowym R-GOL.com!

DM

 

Komentarze