Pierwszy po wielu perypetiach w świetnym stylu odnalazł się w Ligue 1. Drugi właśnie niedawno dołączył do grona ambasadorów marki PUMA, a trzeci kilkanaście dni temu strzelił w derbach Londynu bramkę-cudo. Od 16 stycznia Mario Balotelli, Petr Cech i Olivier Giroud będą występować na boiskach w całkowicie odmienionych butach PUMA evoPOWER. Czas na PUMA evoPOWER Vigor 1!

– Korzystam z Puma evoPOWER już od jakiegoś czasu i wiem, że PUMA zawsze robi znakomite postępy. But evoPOWER Vigro 1 to jednak zupełnie inny poziom – zachwycał się gwiazdor Arsenalu Londyn Olivier Giroud, recenzując nowy model buta marki PUMA tuż przed jego światową premierą. – Uwielbiam grać w bucie, którego konstrukcja umożliwia to, że można go wsunąć na stopę niczym skarpetę. To wręcz absurdalnie wygodne! A piankowe wypustki robią moim zdaniem ogromną różnicę. Sam uwielbiam robić na boisku różnicę i mieć wpływ na boiskowe wydarzenie. W tych zielonych butach bez wątpienia tak będzie. Można powiedzieć, że poprzeczka poszła teraz zdecydowanie w górę.

Zmiany są rzeczywiście rewolucyjne. To nie tylko update kolorystyczny czy delikatne podrasowanie dobrze znanego modelu. To całkowita nowość!

– Aby uporać się z tym projektem, sprawdziliśmy dokładnie oczekiwania naszych topowych graczy i przyjrzeliśmy się ich grze – opowiada o procesie tworzenia nowego produktu Matthias Mecking, dyrektor generalny PUMA Teamsport. – Zbadaliśmy jak na przykład Oliver Giroud rozkłada każdą cząstkę swojej mocy oddając strzał i jak przed wyjątkowymi golami zachowuje się ciało Balotelliego. Sprawdziliśmy też, co ze swojej natury ciało oddaje piłce i jak możemy wzmocnić dodatkowo ten wpływ, poprawiając jeszcze bardziej parametry samego buta. Takie podejście sprawiło, że but evoPOWER Vigor 1 to jak dotychczas najbardziej zaawansowany technologicznie produkt, który sprawia, że zawodnik ma jeszcze bliższy kontakt z piłką i jest w stanie nadać jej jeszcze większą moc.

W butach evoPOWER Vigor 1 aż roi się od technologicznych nowinek. Jedną z nich jest zastosowanie w cholewce buta elastycznej getry Spandex, która ułatwia wsuwanie buta na stopę oraz sprawia, że grając można się poczuć niczym boso.

Całkowitą nowością jest również technologia cholewki PUMA AccuFoam, która umożliwiła pokrycie buta strukturą 3D. Kluczowym elementem jest tu poliuretanowa pianka w wypustkach pomagająca zniwelować wszelkie nierówności, gdy stopa wchodzi w kontakt z piłką. Cel? Maksymalizacja precyzji podczas silnych uderzeń.

Konstrukcję cholewki uzupełnia materiał PUMA Adapt-Lite rozbudowany o specjalną konstrukcję pomagającą stopie w odpowiednim zginaniu się podczas akcji. Rozciągający się tylko w jednym kierunku materiał cholewki z mikrofibry wspiera w ten sposób naturalną mechanikę stopy podczas strzału, dzięki czemu zachowuje się ona tak jakby była bosa. Jednocześnie zastosowany materiał wzmacnia zarówno siłę, jak i precyzję. To wszystko w połączeniu z technologią PUMA GripTex, również zastosowaną w konstrukcji cholewki, pozwala na jeszcze lepsze panowanie i kontrolę nad piłką.

Niemal bez zmian pozostała natomiast podeszwa buta wyposażona w mix lekko zaostrzonych i delikatnie stożkowych kołków. To efekt bardzo dobrego odbioru tego elementu w poprzednich modelach z linii evoPOWER. Konstruując nowe buty również zdecydowano się na zastosowanie zaostrzonych kołków, które dodają pewności przy trzymaniu równowagi i kontakcie z podłożem. Szczególne znaczenie ma to dla nogi postawnej. Kołki stożkowe są natomiast kluczowe dla zwrotności zawodników.

Moc emanuje również z wyglądu nowego modelu. Vigor 1 to kolorystyczny mix jasnej zieleni i intensywnej żółci oraz czarnych elementów brandingu marki PUMA. Charakterystycznym elementem, bez wątpienia, staną się również poliuretanowe wypustki, układające się w kształt diamentu, tuż obok miejsca styku cholewki z piłkarską getrą.

Od 16 stycznia w nowym modelu z linii PUMA evoPOWER będzie można oglądać m.in. wspomnianych już wcześniej Balotelliego, Cecha i Giroud oraz Marca Bartrę, hiszpańskiego obrońcę Borussi Dortmund, który – podobnie jak Cech – właśnie dołączył do piłkarskiej drużyny PUMA.

Nowe PUMA evoPOWER Vigor 1 są dostępne na R-GOL.com!

PG


Komentarze