Smocza piłka i buty – adidas Dragon Pack

Już dziś rozgrywki wznawia Liga Mistrzów. adidas zadbał o odpowiednią oprawę fazy pucharowej i specjalnie z tej okazji przygotował futbolówkę oraz buty piłkarskie inspirowane krajem gospodarza meczu finałowego wchodzące w skład kolekcji Dragon Pack.

Motyw smoka na piłce, którą piłkarze będą grali aż do finału w Cardiff, to bezpośrednie nawiązanie do godła Walii. Projektanci dogłębnie przebadali mitologię celtycką w poszukiwaniu informacji o sile i bezwzględności smoków, co stanowi symbol dla specyfiki play-off Ligi Mistrzów. Najsłabsi muszą odpaść.

adidas Finale Cardiff 2017 posiada szereg zastosowań technologicznych wpływających na jakość gry. Pierwsze, to specjalna powłoka zewnętrzna zapewniająca doskonałą amortyzację i przyczepność. Drugie – termiczne wiązania między łączeniami materiałów, które pozwalają na niezakłócony kontakt stopy z futbolówką. Piłkarze najlepszych europejskich klubów będą nią grali aż do finału w Walii.

adidas Dragon Pack to także buty piłkarskie z serii X oraz ACE ze smoczym motywem. Specjalne modele przygotowane na rozgrywki pucharowe Ligi Mistrzów nie różnią się technologicznie od swoich poprzedników. adidas X16  charakteryzuje się białym przodostopiem oraz ciemniejszymi odcieniami w tylnej części buta. Posiada system Non Stop Grip gwarantujący kontrolę nad piłką oraz Purecut Sock zakrywający sznurówki. Podeszwa Spirntframe zapewnia stabilizację stopy podczas nagłych zmian kierunku biegu.

ACE17+ tworzy ciemniejszy zestaw kolorów. W odróżnieniu od X16, ACE17+ zawiera specjalną siateczkową powłokę Primeknit. Nieco innowacyjności projektanci prowadzili także w podeszwę buta. Przenieśli oni znaną z butów biegowych technologię Boost, która wspomaga w odpowiednim zarządzaniu energią wkładaną w poruszanie się po boisku.

adidas Dragon Pack to także buty przeznaczone na inne nawierzchnie. Te przeznaczone do klatek wykończone są specjalną gumą, by zapewnić nienaganną przyczepność oraz zwiększyć wytrzymałość produktu.

Ogromny wachlarz sprzętu adidas znajdziecie na R-GOL.com.

DM

 

Komentarze