Skarpety do piłki nożnej – jakie wybrać?

Od ligowych meczów musimy chwilowo odpocząć, więc getry i ochroniarzy, aktualnie, odeszły w zapomnienie. Furorę robią za to piłkarskie skarpety. O tym jakie wybrać piszemy poniżej!

Całą ofertę skarpet i getrów piłkarskich znajdziecie tutaj.

Dlaczego skarpety?

Przede wszystkim, są nieco bardziej “casualowe” niż getry. Podczas treningów, gierek czy luźnych sparingów najczęściej nie musimy używać ochraniaczy, więc skarpety są po prostu wygodniejsze i bardziej użyteczne.

Oczywiście, nie będziemy dyskutować o gustach i guścikach, ale my, mając do wyboru skarpety i getry zawsze postawimy na te pierwsze!

Jakie skarpety wybrać?

W tym przypadku, jak w wielu innych, musimy napisać: TO ZALEŻY.

Jeżeli w butach piłkarskich nie odczuwacie uczucia “ślizgania” się stopy w obuwiu, to najpewniej wystarczą skarpety podstawowe.

W tej kategorii z czystym sumieniem możemy wskazać skarpety R-GOL. Dostępne w dwóch rozmiarach i trzech wersjach kolorystycznych świetnie nadają się do użytkowania na boisku. Wyprodukowane z mieszanki bawełny i poliamidów zapewniają komfort użytkowania, dobrą absorbcję potów i cyrkulację powietrza.

Wszystkie skarpety R-GOL znajdziecie tutaj. 

Produktem wartym polecenia są także wszystkie skarpety marki Nike. 

Znakomita większość z nich została wyposażona w technologię DRI-FIT, co zapewnia cyrkulację powietrza na najwyższym poziomie. Komfort gry jest bardzo wysoki, dzięki zastosowaniu odrobiny antypoślizgowego materiału w podeszwie. Co ważne, cyrkulacja powietrza sprawia, że zapach tych skarpet po treningu może być zgoła odmienny od tego, co znacie z autopsji, gdy używaliście getrów czy skarpet niskiej jakości 🙂

Antypoślizgowe skarpety do piłki nożnej

Warto też pochylić się nieco bliżej nad skarpetami antypoślizgowymi. Są one wyposażone w tzw. gripy – elementy ze sztucznego materiału, które zapobiegają ślizganiu się stopy w bucie. To sprawia, że komfort gry jest bardzo wysoki. Stopa w o wiele mniejszym stopniu “męczy” się w bucie, a jakość wykonania i użyte materiały sprawiają, że gra to czysta przyjemność! Ich cena jest jednak o wiele wyższa niż produktów przedstawionych wyżej.

Skarpety marki Trusox należą do najlepszych na rynku.

Tego typu skarpety znajdziecie tutaj.

Mamy nadzieję, że nasz poradnik pozwolił Wam na zgłębienie wiedzy na temat piłkarskich skarpet. Zachęcamy do komentowania i zadawania pytań!

 

Komentarze