Tego jeszcze w historii piłkarskiego designu nie było. Koncern Nike rozpoczął siedmioczęściową opowieść o Cristiano Ronaldo, której efektem ma być siedem niepowtarzalnych kolekcji piłkarskich butów Nike Mercurial Superfly CR7 i ubrań, inspirowanych historią życia i karierą Portugalczyka. Czas na pierwszą z nich!

Pierwszy rozdział unikatowej kolekcji zatytułowano “Savage Beauty” (“Dzikie Piękno”). Inspiracją dla nowej kolorystyki popularnego obuwia była Madera, wulkaniczna wyspa, należąca do Portugalii, na której przyszedł na świat Cristiano.


– Madera zawsze będzie bliska mojemu sercu – przekonuje CR7 w wypowiedzi dla Nike.com. – Jestem naprawdę dumny, że mogę reprezentować Maderę na świecie. To uczucie nie do opisania.


Zainspirowana ogniem lawy cholewka butów to jeden z najbardziej ekstrawaganckich projektów piłkarskich Nike w historii. Jest ona efektem współpracy specjalistów z kwatery głównej Nike w Beaverton z szewcami z manufaktury obuwniczej z Montebelluny we Włoszech. But wyróżnia żywa, sześciokolorowa grafika, przechodząca z obszaru palców, aż po piętę – podkreślając szybkość, z jaką po boisku porusza się Ronaldo. Dodatkowa barwa po wewnętrznej stronie cholewki dodaje butom agresywnego charakteru. Z kolei nowe, mniejsze niż dotychczas logo CR7, umieszczone zostało na zapiętku wraz z białym Swooshem.

Jednocześnie, Nike przedstawia buty Nike Free Mercurial Superfly, pierwsze z serii inspirowanych grą zawodnika z grona Nike F.C. Nowa propozycja odzwierciedla żywą estetykę Savage Beauty, jednocześnie łącząc innowacyjność, sportowy komfort i wyjątkowy charakter Nike Mercurial Superfly.

Kolekcja CR7 Rozdział I: Savage Beauty będzie dostępna jeszcze w tym tygodniu.

Rozdział II kolekcji CR7 ukaże się w 2016 roku.

PG

źródło: Nike / komunikat prasowy

Komentarze