To prawdziwa petarda – adidas pokazał dziś korki, które od pięty do palców wykonane są z rewolucyjnego materiału Primeknit. Adidas Primeknit 2.0 to buty, które są doskonalszą wersją swojego pierwowzoru – butów Primeknit noszonych w zeszłym roku przez Luisa Suareza.

Korki Priemknit 2.0 łączą w sobie dwie najnowsze innowacje od adidas – buty Samba Primeknit oraz prototyp Primeknit FS (skarpety połączonej z butem od adidas). Nowe buty adidas zostały wyposażone we wszelkie technologie znane z butów koncepcyjnych pokazanych przez adidas w 2014 roku, ale niemiecki producent na tym nie poprzestał. Technolodzy i projektanci wyposażyli Primeknit 2.0 w technologię „compression fit”.

Nowy uciskowy i przylegający język został wyposażony we włókna z lycry. Sprawia to, że materiał doskonale przylega do stopy i opina się wokół śródstopia, co idealnie utrzymuje stopę nieruchomo w bucie. Uwagę przykuwa wydłużona część tylna buta. Wykonana została w ten sposób, aby mieć anatomiczny kształt tylnej części ludzkiej nogi, aby dawać graczowi maksymalne wsparcie podczas gry.

Także podeszwa została zmieniona. Specjalna ułożenie korków sprawia, że w nowych butach adidas mamy dodatkową kontrolę nad swoimi ruchami. Trójwymiarowa struktura cholewki pozwala na doskonałe czucie i kontrolę piłki znaną z serii butów f50.

Adidas Primeknit 2.0 to jeden z produktów, który zostanie wypuszczony na rynek, jako część projektu adidas „Limited Collection”. Wszystkie buty, które są częścią tego projektu wypuszczane na rynek będą w małych i ograniczonych nakładach. Na świecie dostępnych będzie 10 tysięcy par Primeknit 2.0. Swoją premierę korki będą miały podczas rewanżowych meczów ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów. Do kupienia będą na przełomie kwietnia i maja.

SzS

Komentarze