Rewolucja w sprzęcie bramkarskim. Nike prezentuje nowe rękawice Mercurial

Razem z premierą nowego wydania butów piłkarskich Mercurial, Nike postarał się o coś zupełnie nowego i nietypowego dla golkiperów. Przed Wami rękawice Nike Mercurial Touch Elite.

Projektanci amerykańskiego producenta wyszli poza szablony dotychczasowych rękawic bramkarskich i wymyślili coś zupełnie oderwanego. Przede wszystkim zredukowali wszelkie elementy, które utarło się, że być muszą. Chodzi o paski otulające nadgarstek, grube panele na pięści, specjalne strefy i inne wynalazki. Zamiast tego, wprowadzili w nowy produkt kluczowe elementy opracowane przez Nike i zastosowane w wielu innych sportach. Tym sposobem powstała rękawica, która zapewnia wszystko, czego potrzebuje współczesny bramkarz!

Nike Mercurial Touch Elite prezentuje się inaczej, niż dotychczasowe rękawice. Podstawową zmianą jest mniejsza masywność rękawic, przez co są bardziej dopasowane do dłoni. Zniknął też pasek do owijania wokół nadgarstka. Zastąpił go miękki mankiet zapewniający większą mobilność.

Rękawica jest jednoczęściowa – podobnie jak nowy but Mercurial. Ponadto wyposażona jest w system ACC (All Condition Control). To ogromne wsparcie dla skutecznego chwytu piłki, jak i jej odbijania w bezpieczne strefy.

Łapki, które być może wprowadzą nowy trend na rynku pojawią się już w maju.

DM

Komentarze