Rewolucja! Nowa piłka Nike Flight już dostępna

Piłka jest okrągła – to wiadomo nie od dziś, jednak spłycanie wiedzy o niezbędnym elemencie futbolu do tego prostego frazesu byłoby sporym niedopatrzeniem. Zwłaszcza, jeśli mówimy nowej – REWOLUCYJNEJ piłce Nike Flight, która już dziś może być Twoja!

Wszystkie piłki Nike znajdziesz tutaj.

Nike Flight ma zrewolucjonizować futbol.  Lot nowej piłki ma być o 30% bardziej stabilny niż w przypadku poprzedniej sztandarowej piłki amerykańskiej piłki – Nike Merlin.

Jedni powiedzą – świetnie, koniec z piłkami, które płatają figle bramkarzom.

Z kolei inni stwierdzą – hmmm, skoro piłka będzie lecieć stabilniej, to daje to większe szanse napastnikom, którzy dzięki swojej precyzji będą siać spustoszenie.

Prawda leży zapewne pośrodku, faktem jest jednak to, że nowa piłka powstała w wyniku 8 lat badań i ponad 1000 godzin testów. Testów, w których udział brali nie tylko konstruktorzy, ale także piłkarze.

Charakterystyczne rowki, które są zaprezentowane na powyższym zdjęciu to naoczny i namacalny dowód na technologię Nike AerowSculpt. W teorii to właśnie ta technologia ma zapewniać lepszy, bardziej stabilny lot piłki. Konstrukcja ma sprawiać, że opływ powietrza będzie miał miejsce dookoła powierzchni piłki, a pęd nie będzie – jak to bywało do tej pory – powodował zakłóceń w jej locie.

Jak będzie w praktyce?

Przekonaj się sam! Piłka Nike Flight jest już dostępna w R-GOL.com!

 

Komentarze