Reprezentacja Polski Amp Futbol 4. drużyną świata. Droga do sukcesu

To było kilka niesamowitych miesięcy dla reprezentacji Polski piłkarzy po amputacjach. Ekipa z Amp Futbol jazdę po 4. miejsce na Mistrzostwach Świata zaczęła we wrześniu podczas Amp Futbol Cup, a zakończyła fantastycznymi meczami na przełomie listopada i grudnia w Meksyku. Prześledźmy jeszcze raz ich drogę do sukcesu.

Pokonaliśmy Włochów, pokonaliśmy USA, pokonaliśmy Argentynę. Wyprzedziliśmy Uzbekistan, Anglię, Brazylię i 17 innych reprezentacji. Ten wynik naszej młodej kadry jest w świecie ampfutbolu absolutną sensacją. A wszystko zaczęło się jeszcze podczas…

…Amp Futbol Cup

Tam reprezentacja Polski piłkarzy po amputacjach zajęła trzecie miejsce w turnieju Amp Futbol Cup 2014. Zawody rozegrane zostały 13-14 września w Warszawie. Udział w turnieju wzięło 6 drużyn: Turcja, Anglia, Ukraina, Włochy, Belgia i Polska. Reprezentacja Polski grająca w strojach marki RG, swój pierwszy mecz rozegrała w sobotę z Turcją. Polacy przegrali 1:5 i aby awansować do półfinału musieli wygrać z Włochami. Nasza reprezentacja wygrała pewnie 3:0. W niedzielę Polaków czekał trudny pojedynek półfinałowy z Anglikami. Wyspiarze okazali się niezwykle mocni. Nie dali szans Polakom i wygrali z nimi 4:0. O trzecie miejsce nasza reprezentacja zagrała z Ukraińcami. Tym razem to Polacy okazali się lepsi od swoich rywali i po pasjonującym meczu wygrali 3:1. Zwycięzcą turnieju została reprezentacja Turcji, która w finale pokonała Anglię 4:1.

Wtedy jeszcze nikt nie przypuszczał, że za kilka miesięcy nasi piłkarze zajmą 4. miejsce na Mistrzostwach Świata w Meksyku. A o drużynie będzie głośno w całym kraju.

Mecz pokazowy na stadionie Legii

Przed wyjazdem na zgrupowanie do Jarocina, wspierana przez R-GOL kadra rozegrała pokazowy mecz na stadionie Legii. Mecz odbył się przed spotkaniem pucharowym Legia Warszawa – Pogoń Szczecin. Na stadionie pojawiło się 15 tysięcy widzów, którzy zgotowali niesamowite owacje reprezentacji Polski piłkarzy po amputacjach. Była to doskonała okazja do promocji Amp Futbolu oraz do zaprezentowania kadry wspieranej przez firmę R-GOL na miesiąc przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata.

Zgrupowanie w Jarocinie

Kadra Polski przed mistrzostwami trenowała na zgrupowaniu w Jarocinie. Od 7 do 11 listopada piłkarze ćwiczyli na boiskach doskonale wyposażonego ośrodka, aby jak najlepiej przygotować się do zmagań w Meksyku.

Sztab trenerski położył ogromny nacisk również na przygotowanie taktyczne.

Amp Futbol

Podczas zgrupowania wybrany został także ostateczny kształt kadry, która pojechała na boiskach Ameryki Środkowej.

bramkarze:
Jakub Jasiulewicz
Marek Zadębski

zawodnicy z pola:
Rafał Bieńkowski
Dawid Dobkowski
Marcin Guszkiewicz
Mateusz Kabała
Bartosz Łastowski
Tomasz Miś
Maciej Pożycki
Kamil Rosiek
Mateusz Sadłowski
Bartosz Skrzypek
Przemysław Świercz (kapitan)

sztab:
Marek Dragosz
Grzegorz Skrzeczek
Krzysztof Wajda
Grzegorz Press
Mateusz Widłak

 

Sesja zdjęciowa

Tydzień przed wyjazdem do Meksyku nasza reprezntacja wzięła udział w wyjątkowej sesji zdjęciowej. Fotografowi udało się uchwycić niezwykłe piękno i widowiskowość tego sportu.

Komentarze