R-GOL radzi – top 3 modele na naturalną nawierzchnię

Naturalne, trawiaste boisko to najczęstszy rodzaj podłoża, z jakim możemy się spotkać. W dzisiejszym artykule spróbujemy wybrać trzy modele, które według nas są najlepszym wyborem na zieloną nawierzchnię.

#3 – Nike Hypervenom Phantom III DF

Naszą listę zaczynamy od najnowszej, trzeciej odsłony Nike Hypervenom Phantom III DF. Dla przypomnienia, wraz z nową odsłoną, Nike zmieniło nieco nazewnictwo topowych modelów. Wersję Phinish zastąpiła Phantom, a do butów ze skarpetą dodano oznaczenie DF, czyli skrót od Dynamic Fit. Nowe Phantom III DF przynoszą znaczne zmiany w porównaniu do drugiej generacji. Przede wszystkim możemy zauważyć, że but wykonano w większości z materiału Flyknit. Zapewnia on dużo lepsze dopasowanie do stopy zawodnika, co wcześniej było mankamentem dla części profesjonalnych piłkarzy. Jednolity wierzch pozbawił również zgrubienia w miejscu przeplatania sznurówek, dzięki czemu obszar kontaktu z piłką jest niezakłócony. Cholewkę wyposażono w różnej wielkości romby wykonane z 2mm pianki Poron. Liczne elementy wspomagają przyjęcie piłki, a przy mocniejszych uderzeniach zwiększają jego siłę. W trzeciej generacji modelu Phantom zastosowano aż 3 metry systemu Flywire. Zdecydowanie większa ilość nylonowych włókien znacznie poprawia stabilność stopy, przez co nie musimy się obawiać o przemieszczanie się stopy wewnątrz. Kołnierz Dynamic Fit przeszedł niewielką zmianę. Zachodzi wyżej po wewnętrznej stronie, zabezpieczając staw skokowy. Podeszwa Hyper-Reactive wykonana została ze sprężystej płytki z Pebaxu i nylonowych włókien. Wraz z dzielonym, bardziej elastycznym obszarem palców, zapewnia większą giętkość w porównaniu do poprzednika. Za stabilność i nagłe zwroty odpowiada połączenie sześciokątnych i trójkątnych kołków. Model zaopatrzono w technologię ACC zapewniającą odpowiednie panowanie nad piłką w każdych warunkach.

#2 – adidas X16+ Purechaos

Kolejnym modelem, wartym uwagi, jest adidas X16+ Purechaos. Seria X16 to druga odsłona linii, zaprezentowanej w 2015r. Nowa wersja została zaprezentowana w specjalnej kolekcji Mercury Pack na EURO 2016 oraz Copa America. Model Purechaos to półka Premium wyposażona w Sock Purecut, czyli powłokę zakrywającą sznurowadła i zapewniającą niezakłóconą powierzchnię kontaktu z piłką. Cholewkę zaopatrzono z przodu w delikatne wgłębienia, pomagające jeszcze lepiej kontrolować futbolówkę. Sam wierzch wykonano z syntetycznego materiału, który jest delikatnie grubszy niż w przypadku topowych modeli konkurencyjnych marek o tej samej charakterystyce. Swoją miękkością nadrabia nawet z nawiązką wspomniany niuans. Materiał, z którego zaprojektowano górną część butów jest na tyle dobrej jakości, że możemy grać w nich od razu po wyjęciu z pudełka. Charakterystycznym elementem jest kołnierz Techfit. Zachodzi on wyżej z przodu, jak i z tyłu, ale nie powoduje żadnych otarć. Stopa nie przesuwa się również dzięki gumowym detalom wewnątrz materiału. Podeszwa Sprintframe łączy kołki w różnym kształcie. Zapewniają one optymalną trakcję oraz osiąganie najwyższych prędkości w czasie biegu. Zewnętrzne usztywnienie pięty eliminuje problem z niestabilnością stopy, a technologia NSG oferuje świetne panowanie nad futbolówką w każdych warunkach pogodowych. Obuwie dostarczane jest przez producenta w bardzo ładnym pudełku z uchwytem. Wewnątrz znajdziemy tekturową podziałkę, z butem po obu jej stronach. W zestawie dostajemy dodatkową parę wkładek oraz worek wykonany z przewiewnej siateczki.

#1 – Nike Mercurial Superfly V

Na pierwszym miejscu stawiamy Nike Mercurial Superfly V. But ten to piąta generacja wersji Premium z serii Mercurial, a druga z zastosowaniem skarpety Dynamic Fit. Model po raz kolejny przeszedł drobne, ale efektywne zmiany w budowie. Przede wszystkim w oczy rzuca się nowa cholewka. Została wyposażona w żeberkową fakturę. Pozwala na jeszcze lepszy kontakt oraz panowanie nad piłką. Wykonana z materiału Flyknit nadaje pożądaną miękkość oraz świetne dopasowanie. Występujące nierówności oferują jeszcze bliższy kontakt stopy z piłką i łatwiejsze operowanie nią. Za stabilność odpowiada system Flywire, czyli nylonowe włókna, które sztywnieją wraz ze zwiększeniem siły na nie oddziałującej. Biegną one od sznurówek po sam dół, przez co doskonale usztywniają boczne panele buta. Dodatkową cechą technologii jest zaciskanie się linek już przy pociągnięciu za sznurówki. Wielki ukłon w kierunku Nike za doskonale przemyślane działanie! Podeszwa również została zaprojektowana na nowo. Wykonano ją z lekkiego materiału, świetnie wyprofilowanego i odpowiadającego kształtom stopy. Trójkątne kołki maksymalnie wspierają prędkość biegu, przez co możemy łatwiej uzyskać dużą szybkość przy jednocześnie znakomitej stabilności. Minimalne zmiany uczyniły z bardzo dobrego buta, jakim były Superfly IV, najlepszy model w ofercie amerykańskiego producenta.

Po najlepsze obuwie na naturalne boiska zapraszamy na www.R-GOL.com.

Mkr

Komentarze