R-GOL radzi – Nike Hypervenom Phantom III, czyli „niski” but dla napastnika

Hypervenom 3 to sprzętowa nowość amerykańskiego koncernu ze styczniu 2017r. Największą promocją objęto wersję ze skarpetą. My przyjrzymy się Nike Hypervenom Phantom III, czyli modelowi z niskim stanem kołnierza.

Wraz z trzecią odsłoną Hypervenomów, Nike zmieniło nazewnictwo topowych modeli. Znane z poprzedniej Phinish zastąpiło Phantom, a wersja ze skarpetą pozostała niemal bez zmian. Jedynie dodano przy niej skrót DF od Dynamic Fit.

Nike Hypervenom Phantom III to but, który, podobnie jak wersja DF, ma po prostu być postrachem bramkarzy i strzelać bramki. Cholewka została wykonana z materiału Flyknit. Jest to pierwszy but z niskim stanem kołnierza amerykańskiego producenta z włóczki. Zapewnia ona świetne dopasowanie oraz miękkość, która pozwala na jeszcze lepszy kontakt z piłką.

Na jej powierzchni umieszczono liczne romby o różnej wielkości. Są one odpowiednio twarde, by zwiększyć siłę uderzenia. Ułatwiają przyjęcie i prowadzenie piłki. Obszar prostego podbicia skonstruowano z jednolitego Flyknitu, który pozwala na bliższy, niezakłócony obszar między stopą a futbolówką. Za pożądaną stabilizację odpowiada system Flywire, czyli nylonowe włókna, twardniejące pod wpływem oddziałującej siły. W budowie zastosowano aż 3 metry linek, które jeszcze lepiej przytrzymują stopę. Podeszwa Hyper-Reactive składa się z sześciokątnych oraz trójkątnych kołków. Pierwsze zastosowano z przodu, by zapewnić odpowiednią mobilność, a drugie po wewnętrznej stronie mają pomóc w lepszym hamowaniu. Płytka jest satysfakcjonująco giętka, dzięki czemu nie musimy wkładać więcej siły w jej zgięcie i przemęczać naszych stóp. Wkładka Nike Grip odpowiedzialna jest za komfort wewnątrz buta.

Nike Hypervenom Phantom III, podobnie jak wersja ze skarpetą, to produkt najwyższej jakości, spełniający w 100% swe zadanie. Idealny komfort, dobrze spisujące się romby, podeszwa oraz niezawodne Flywire to tylko niektóre plusy tego modelu. Wśród butów z niskim stanem kołnierza znajduje się on w ścisłej czołówce.

Nike Hypervenom Phantom III są dostępne na www.R-GOL.com.

Mkr

Komentarze