R-GOL.com jak dobry znajomy. Rusza kampania „Znamy się z piłki”

„Znamy się z piłki” to hasło nowej kampanii R-GOL.com, którą firma chce podkreślić, że środowisko piłkarskie jest jej bliskie jak żadnej innej tego typu firmie w piłkarskiej branży. R-GOL.com i produkty zakupione w największym piłkarskim sklepie w kraju pojawiają się bowiem zarówno na boiskach Ekstraklasy i 1 Ligi, jak i w ligach niższych oraz podczas rozgrywek totalnie amatorskich. Wszyscy znamy się przecież z piłki i tworzymy jedną, wielką piłkarską rodzinę. Mówimy jednym, piłkarskim językiem, a piłka to dla nas… hmm… równoległy świat. Tak chyba można to ująć 😉

Zapowiedzią nowej kampanii R-GOL.com były nowe bannery, które pojawiły się na boiskach drużyn ligowych oraz obiektach treningowych i osiedlowych orlikach w sporej części kraju. Bannery trafiły również na liczne turnieje oraz do szkółek i akademii, współpracujących z R-GOL.com. Ale to był dopiero początek.

Nową kampanię R-GOL.com z pełnym rozmachem zainaugurował bowiem ośmiosekundowy, niesamowicie dynamiczny billboard sponsorski, który od początku sezonu pojawia się w przy okazji „Ligi+”, „SuperPiątku” i „Ekstraklasy po godzinach” oraz jednej z powtórek „Ligi+Extra”, emitowanych w Canal+Sport. Poza hasłem „Znamy się z piłki” w krótkim materiale pojawiają się gracze, których twarze są znane polskim kibicom niczym twarze sąsiadów albo kolegów ze szkolnych ławek. Po prostu znajome. W strojach marki RG w filmiku występują Flavio i Marco Paixao, Ariel Borysiuk, Adrian Mierzejewski i… Radosław Majdan. Całkiem fajny kwintet, nieprawdaż? 😉

To jednak dopiero przedsmak. Spot, przygotowywany przez blisko dwa miesiące ma również swoją dłuższą, 93-sekundową wersję, którą z ogromną przyjemnością prezentujemy. Spot pojawi się na łamach czołowych piłkarskich portali w kraju (m.in. na weszlo.com i pilkanozna.pl), a także w mediach społecznościowych. Gwiazdy spotu nie pozują w nim już z poważną miną, ale łapią luz i rekomendują sklep internetowy facebookowym stwierdzeniem „Lubię to!”. Owa rekomendacja, podobnie jak i hasło „Znamy się z piłki” mają zwiększyć jeszcze bardziej zaufanie do coraz bardziej renomowanej marki, jaką od niemal 15 lat jest na polskim rynku sklep R-GOL.com.

W długiej wersji spotu pojawia się również więcej ujęć z tańczącym z piłką Adrianem Mierzejewskim, który jeszcze niedawno dyrygował grą reprezentacji Polski, a obecnie strzela gole dla arabskiego Al-Nassr. W spocie „Mierzej” pojawia się w eleganckich białych butach adidas Copa Mundial, łączących klasykę z nutką ekstrawagancji.

To nie wszystko. Wiele filmowych klatek filmu zajmują ujęcia z jednego z trzech stacjonarnych sklepów R-GOL.com. Centrum Piłkarskie R-GOL.com w Gdańsku to największy stacjonarny sklep piłkarski w Polsce, więc jest czym się pochwalić.

Warto dodać, że zarówno do krótkiej, jak i długiej wersji reklamowego filmu muzykę skomponował olsztyński artysta niezależny, tworzący obecnie pod pseudonimem Father Kong. Zdjęcia i montaż to natomiast dzieło Pawła Piekutowskiego, który współpracuje z R-GOL.com od blisko roku, a na co dzień jest związany z redakcją lokalnego portalu piłkarskiego dwadozera.pl oraz agencją kreatywną R e n t o n.

red

Komentarze