R-GOL.com gra z Red Bullem – Wielki finał Neymar Jr’s Five już w sobotę

W najbliższą sobotę (9 czerwca) 32 drużyny z całej Polski zmierzą się w ogólnopolskim finale Neymar Jr’s Five. Trasa najdynamiczniejszego turnieju piłkarskich piątek odwiedziła w minionym miesiącu 12 miast. Najlepsze ekipy wyłonione podczas przystanków eliminacyjnych stoczą w stolicy piłkarski bój o mistrzowski tytuł i wyjazd na światowe finały Neymar Jr’s Five w Brazylii. Tam czekać na nich będą zwycięzcy z 61 państw i gwiazda PSG. Warszawski finał odbędzie się na boisku w parku Agrykola, znajdującym przy ulicy Myśliwieckiej 9. Zawody rozpoczną się o godzinie 12.00. 

Trzecia edycja turnieju Neymar Jr’s Five spotkała się z rekordowym zainteresowaniem. Rozgrywki piłkarskich piątek gościły w 12 miastach: Bielsku-Białej, Katowicach, Krakowie, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Olsztynie, Gdańsku, Bydgoszczy, Lublinie, Warszawie i Łodzi. Wzięło w nich udział 1863 zawodników. Padło 1266 bramek. Na boiskach zagrało 326 drużyn, a 32 najlepsze zakwalifikowały się do wielkiego finału.

Nietypowy format rozgrywek i zasadę „tracisz bramkę, tracisz zawodnika” znają już wszyscy miłośnicy piłki na świecie. Małe boisko i niewielkie bramki tworzą warunki do szybkiej gry pełnej podań, dryblingów i spektakularnych akcji. To styl znany z Ameryki Południowej i uwielbiany przez Neymara Jr., który już 21 lipca zaprosi mistrzów z całego świata, do rodzinnego Praia Grande, gdzie rozegra mecz marzeń z najlepszą drużyną.

Sobotnie rozgrywki wyłonią reprezentanta biało-czerwonych na „uliczny mundial” w Brazylii. Na warszawskiej Agrykoli zmierzy się o dwanaście drużyn więcej niż w 2017. Do lokalnych finalistów dołączyły w tym roku najlepsze ekipy z najniższych stopni podium. W samo południe odbędzie się losowanie grup. Po meczach rozgrywanych systemem „każdy z każdym”, zespoły które uzbierają najwięcej punktów, awansują do pucharowej drabinki.

Szykuje się nam prawdziwe piłkarskie święto. Wśród zakwalifikowanych nie zabrakło zwycięzców pierwszych dwóch edycji imprezy: UKS’u BRÓDNO (Warszawa) i KAPELI WESELNEJ (Kraków). Obie drużyny uczestniczyły w światowym finale Neymar Jr’s Five w Brazylii i za wszelką cenę chcą tam wrócić. Droga na szczyt nie będzie jednak łatwa. W tym turnieju może wygrać każdy, a na liście ekip nie ma przypadkowych zespołów.

To były cztery emocjonujące weekendy trasy Neymar Jr’s Five, podczas których wyłoniliśmy najlepsze zespoły z całej Polski. Już 9 czerwca dowiemy się kto poleci do Brazylii! Czy UKS Bródno odzyska mistrzostwo wydarte w zeszłym roku przez Kapelę Weselną? Te drużyny zrobią wszystko, by wygrać, ponieważ doświadczyły wizyt po drugiej stronie oceanu i zgadzają się, że była to przygoda ich życia. Czuję, że długo będziemy wspominać sobotnie rozgrywki na Agrykoli – mówi Bartosz Caliński, dyrektor sportowy turnieju.

Na terenie imprezy powstaną specjalnie przygotowane trybuny, nie zabraknie też dodatkowych atrakcji sportowych dla publiczności. Start fazy pucharowej zaplanowany jest na godzinę 16:00. Dla fanów, którzy 9. czerwca nie mogą zjawić się w Warszawie, organizatorzy przygotowują relację video z półfinałów i spotkania na szczycie. Live będzie dostępny na Facebook’owej stronie @NeymarJrsFive.

Neymar Jr’s Five – krajowy finał, Warszawa: sobota (09.06), boisko na Agrykoli, ul. Myśliwiecka 9. Rozpoczęcie turnieju o godz.12:00. Otwarcie biura zawodów o 11:00.

Link do wydarzenia na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/192751298002853/

Uczestnicy polskiego finału Neymar Jr’s Five:

 1. AVA TEAM (Bielsko-Biała)
 2. CAMPEONES (Bielsko-Biała)
 3. ZKS KATOWICE (Katowice)
 4. GHETTO GOSPEL (Katowice)
 5. KAPELA WESELNA (Kraków – aktualny Mistrz Polski)
 6. HAVANA CLUB (Kraków)
 7. STOWARZYSZENIE LOKALNE (Szczecin)
 8. MEISTERHAFT TAKTIK (Szczecin)
 9. WKS OWIECZKI (Poznań)
 10. LEWO PRAWO (Poznań)
 11. CHŁOPAKI Z SĄSIEDZTWA (Wrocław)
 12. KEEP CALM (Wrocław)
 13. NIEZNANI OLSZTYN (Olsztyn)
 14. TUR BARCZEWO (Olsztyn)
 15. BUDMAX (Gdańsk)
 16. 1912 BORKOWO (Gdańsk)
 17. FORDOŃSKI TEAM (Bydgoszcz)
 18. FC ZBIERANINA (Bydgoszcz)
 19. UKS BRÓDNO (Lublin – zwycięzcy I. edycji imprezy)
 20. WARKA (Lublin)
 21. CHZB (Warszawa)
 22. LOS MEJORES (Warszawa)
 23. SNOW KIDS (Łódź)
 24. GKS BALETÓW (Łódź)
 25. MIAZGA GUTKOWO (Olsztyn)*
 26. OSSASUNA PAMPELUNA (Lublin)*
 27. ROYAL FLUSH (Poznań)*
 28. NIEOKRZESANE BYDLĘTA KRAKÓW (Kraków)*
 29. WYBOROWY SQUAD (Bielsko-Biała)*
 30. WIERZEJE (Łódź)*
 31. COUSINS AND BROTHERS (Szczecin)*
 32. TIKITAKA BYTOM (Katowice)*

* drużyny z 3. miejsc, które uzyskały najlepszy bilans bramkowy

ZASADY:

5vs5 ZAWODNIKÓW: 7 zawodników z rezerwowymi,
wiek: 16 – 25 lat (2 zawodników może być 25+)

MECZ TRWA 10 MINUTrozstrzygnięcie = wyeliminowanie wszystkich przeciwników, remis – dogrywka 1vs1

UTRATA GOLA = STRATA ZAWODNIKA

Oficjalna strona: www.neymarjrsfive.com

Więcej aktualnych informacji nt. turnieju na www.redbull.pl/neymar

Komentarze