Puma zamienia Arsenal na City! Ale to nie koniec zmian

Sezon 2018/19 trwa w najlepsze, ale my już patrzymy w przyszłość. Na rynku producentów i klubów piłkarskich szykują się spore przetasowania. O jednych wiemy na pewno, o innych można usłyszeć za kulisami. Będzie więc trochę faktów i trochę wróżenia z fusów.

Arsenal Londyn –> adidas

Po kilkuletniej przygodzie z firmą Puma od nowego sezonu stroje Kanonierów zostaną przyozdobione trzema paskami – oferta, która wylądowała na biurku włodarzy klubu z The Emirates była tą z gatunku nie do odrzucenia. Ponoć Arsenal zgarnie za ten deal 60 milionów funtów za sezon.
Tego, jak będą wyglądać koszulki Arsenalu z logiem adidasa jeszcze nie wiemy. Wiemy jednak, że w historii klubu z północnego Londynu adidas miał już swoje “pięć minut”.

Manchester City –> Puma

Jak już wiecie adidas przejmie Arsenal, z kolei Puma zagości na Etihad Stadium. Nie ma w tym kroku nic dziwnego – Puma od dawna romansuje z Manchesterem City poprzez piłkarzy tego klubu – w butach od producenta z niemieckim rodowodem występują m.in Kun Aguero, David Silva, czy Vincent Kompany. Wydaje się, że hype na The Citizens będzie rósł z sezonu na sezon, a dla Pumy ten krok może okazać się strzełem w biznesową dziesiątkę. A my pokusiliśmy się o krótkie i, oby, humorystyczne podsumowanie tej sytuacji.

Kappa –> AS Monaco

Powrót na “stare śmieci” zafundowały sobie Kappa i AS Monaco. Producent, który dziś ubiera m.in Napoli wraca do Monaco po blisko dwóch dekadach wraca do Księstwa. Od razu odpowiadamy na Wasze pytanie – nie, nie wiemy czy w skład dealu wejdzie ten uroczy słoń.

Valencia –> Puma

Tutaj nie ma jeszcze oficjalnej informacji, natomiast na 99% to Puma będzie nowym sponsorem technicznym Nietoperzy. Valencia wciąż liczy się w walce o europejskie puchary, a do miejsca premiowanego grą w Lidze Mistrzów traci zaledwie sześć oczek. Jeśli piłkarzom z Półwyspu Iberyjskiego uda się wejść do następnej edycji Champions League, to z pewnością włodarze Pumy będą wyglądać mniej więcej tak…

Koszulki klubowe, te aktualne, znajdziesz oczywiście w R-GOL.com w zakładce “Dla Kibica!”

 

 

Komentarze