Puma Ultra SL 21 przekracza limit prędkości

Futbolowy wyścig zbrojeń trwa w najlepsze, a nam pozostaje jedynie zgadywać i obserwować na jak bardzo innowacyjne pomysły wpadają najwięksi producenci obuwia piłkarskiego. Puma wytoczyła ciężkie działa modelem Ultra SL 21, choć słowo „ciężkie” jest w jego kontekście nie na miejscu.

W serii Ultra najwyższym priorytetem jest prędkość. Dumnie jest przez producenta określana najszybszymi butami piłkarskimi na świecie. O ich wyjątkowości świadczy fakt, że korzystają z nich czołowi zwodnicy zakontraktowani przez Pumę, tacy jak: Sergio Aguero, Romelu Lukaku czy Antoine Griezmann. Ostatni z wymienionych piłkarzy miał zaszczyt wyjść na boisko w Ultra SL 21 jako pierwszy.

Szybkość = lekkość

Pierwsze wrażenie jakie można odnieść biorąc w rękę Ultra SL 21 to właśnie ultra lekkość. Specjalistyczna cholewka wykonana jest z tkanej siateczki, pokrytej ultra cienką skórą TPU. Podeszwa wykonana została w oparciu o innowacyjną technologię Pebax.

Tworzy ona idealną równowagę, zapewniając stabilność w środku i elastyczność z przodu obuwia. To właśnie dzięki takim zastosowaniom mamy możliwość rozwijania ponadprzeciętnych prędkości.

Unikatowy wygląd

Oprócz walorów technologicznych, które będą dla nas kluczowe na boisku, Puma zadbała także o niebanalną estetykę. Design Ultra SL 21 inspirowany jest jednym z najbardziej wyjątkowych zjawisk świetlnych na świecie – zorzą polaną. Inspiracja ta idealnie zgrywa się z całokształtem modelu i charakterystyką serii Ultra. Nie osiągniemy w nich może prędkości światła, ale możemy być znacznie bliżej niż inni.

Nowe Puma Ultra SL 21 znajdziecie TUTAJ

Komentarze