Poznaj Puma King! Wszystko, co musisz wiedzieć, o nowych korkach Neymara

Neymar upodobał sobie spektakularne transfery. Najpierw przy okazji jego przejścia z Barcelony do PSG ustanowiono transferowy rekord wszechczasów. Niedawno Brazylijczyk zamienił Nike na Pumę, a jego nowe korki Puma King, z miejsca zyskały na popularności. Poniżej znajdziecie wszystko, co chcecie wiedzieć, na temat nowych korków Puma King Neymara!

Najnowsze buty Neymara znajdziecie tutaj. 

HISTORIA

54 lata. Tak długo oglądamy buty z serii Puma King na boiskach całego świata. Po raz pierwszy zalśniły w 1966, gdy podczas Mistrzostw Świata Eusebio zdobył w nich dziewięć bramek podczas całego turnieju.

Co sprawiło, że Puma King wówczas były wyjątkowe? Przede wszystkim były to buty przygotowane z myślą specjalnie o futbolu. Wcześniejsze buty piłkarskie nie różniły się zbytnio od obuwia używanego na co dzień. Z kolei pierwsze egzemplarze Puma King były o wiele bardziej elastyczne i o wiele lepiej wyprofilowane pod kątem tego, czego piłkarze potrzebowali na boisku.

Przez lata w Puma King występowały piłkarskie legendy, takie jak wspomniany Eusebio, Pele, Cruyff czy Maradona.

Puma King z 1966 roku używane przez Eusebio.

WSPÓŁCZESNOŚĆ

Dziś Puma King to but łączący długoletnią tradycję z nowoczesną technologią. Dekady doświadczeń w projektowaniu i produkowaniu butów piłkarskich zaowocowały stworzeniem korków, które z powodzeniem mogą rywalizować z innymi popularnymi modelami nie przekreślając dorobku poprzednich pokoleń fascynatów butów piłkarskich.

Puma King Platinium, w których mogliśmy ostatnio oglądać Neymara to przede wszystkim but skórzany, wykonany w większości z naturalnych materiałów. Specjalna struktura “3D Touch” na cholewce butów oraz system RAPIDSPRINT w podeszwie, to gwarancja dynamiki i nieprzewidywalności na boisku.

 

Komentarze