Pięć kwestii, które musisz wziąć pod uwagę przy wyborze bramki!

Dwa słupki, poprzeczka, siatka – bramka piłkarska to, przynajmniej na pierwszy rzut oka, niezbyt wielka filozofia. Jeśli jednak zależy Ci, aby bramka spełniała wszystkie Twoje wymagania, to musisz zwrócić uwagę na kilka aspektów. Jakich? O tym poniżej!

1. Rozmiar bramki

Tak jak w przypadku doboru odpowiednich butów, nie tylko piłkarskich, rozmiar ma znaczenie. Tego aspektu nie wolno bagatelizować – poważne podejście do tego zagadnienia oszczędzi nam niepotrzebnych nerwów przy próbie dopasowania bramki do naszej koncepcji mieszkania, ogrodu, czy stadionu i treningu.
Jeśli więc szukasz bramki dla małego dziecka, które dopiero stawia pierwsze kroki, ale już pała miłością do piłki, to powinieneś rzucić okiem na mini bramki które z łatwością można wkomponować w wystrój mieszkania czy domu. Te bramki mają najczęściej niewiele ponad metr szerokości i doskonale nadają się do zabaw z piłką w domowym zaciszu. Jedną z takich bramek z pewnością jest Bramka Exit Flexx Pop-Up 1,2×0,8 m
Bramki do ogrodu, z których w równym stopniu mogą korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli, najczęściej mają rozmiar 3x2m – tak dobrze znany z halowych boisk. Są jednak wyjątki od tej reguły, a jednym z nich jest bramka Hudora Pro Tect 2,4×1,6 m. , niemniej bramki tego typu idealnie sprawdzą się w ogrodzie podczas zabawy z dziećmi czy znajomymi.
Bramki o wymiarach 5x2m to gratka dla tych, którzy w swoim ogrodzie chcieliby stworzyć popularnego orlika. Bramki o takich rozmiarach rozciągają się jak Polska długa i szeroka. Jeśli szukasz bramki w tych rozmiarach do swojego ogrodu, to koniecznie sprawdź bramkę Pro Training Goal SKLZ 5,5×2,2 . Bramki o tych rozmiarach to także absolutny must have dla niemalże wszystkich drużyn – od trampkarza do seniora. Trening z użyciem tych bramek to duże urozmaicenie codziennej szarówki, a przenośna bramka Interplastic 5×2 m pozwoli na szybkie zorganizowanie zajęć.

2. Bezpieczeństwo

Rozmiar rozmiarem, ale najważniejsze – nieważne czy mówimy o bramkach do mieszkania, ogrodu, czy na stadion – jest bezpieczeństwo. Wielokrotnie, oglądając transmisje meczów piłkarskich, widzimy, że bramki mogą być sporym zagrożeniem dla zawodników. Spotkanie pierwszego stopnia głowy z słupkiem nie należy do najprzyjemniejszych. O ile często w ferworze walki nie da się uniknąć poświęcenia – bez którego trudno myśleć o zawodowej karierze – o tyle podczas treningów w ogrodzie czy na stadionie można zniwelować ryzyko kontuzji przy jednoczesnym zachowaniu pełni zaangażowania.
W trosce o bezpieczeństwo warto korzystać z bramek stworzonych z lekkich materiałów, z którymi bez obaw można się zderzać. Jak wspomnieliśmy, często nie da się uniknąć zderzenia z słupkiem, warto jednak zadbać o to, by ów słupek nie wyrządził nam krzywdy. Korzystanie z bramek takich producentów jak SKLZ, Pure2Improve, czy Yakima zapewnia pełnię bezpieczeństwa. Obramowanie bramki, a więc słupki i poprzeczki, są stworzone z bardzo lekkich materiałów, dzięki czemu zderzenie z nimi nie wyrządzi Tobie ani Twoim bliskim żadnych szkód. Niektóre bramki mają także specjalną otulinę jeszcze bardziej zwiększającą bezpieczeństwo użytkowania!

3. Waga zestawu

Nie lubisz nosić ciężarów, prawda? My też nie, dlatego z nieukrywaną sympatią zwracamy swój wzrok w kierunku lekkich i bardzo mobilnych bramek, których przeniesienie z miejsca na miejsce to bułka z masłem! Idealna dla dzieci bramka Hudora Goal Fold Up 1,8×1,2 m waży zaledwie 4,5 kg, co oznacza, że nawet dziecko może z łatwością przenosić tę bramkę. Niewielka waga to niekwestionowana zaleta, jednak każdy medal ma dwie strony – lekkie bramki są podatne na wiatr i bez użycia obciążników mogą płatać figle podczas użytkowania. Aby zadrwić z wiatru i cieszyć się grą w każdych warunkach warto wybrać bramkę Exit Forza 5×2 mcięższą, ale o wiele bardziej solidną i stabilną.

4. Materiał

Mamy tutaj na myśli materiał, z którego wykonana jest bramka. Bramki najczęściej skonstruowane są z aluminium, metalu lub włókna szklanego. Z materiałem ściśle powiązana jest waga całej konstrukcji.
Najlżejsze bramki, takie jak bramka Pure2Improve 3,65 x 1,83 m są wykonane w większości z włókna szklanego – metalowe są tylko elementy tworzące podstawę bramki ulokowane w tylnej części i nie wpływają na bezpieczeństwo podczas użytkowania.
Bramki firmy Interplastic są w całości wykonane z aluminium. Najmniejsza i najlżejsza bramka tego producenta bramka Interplastic 120×80 cm waży 10 kg i doskonale nadaje się zarówno to treningu, jak i do zabawy.
Na szczęście na rynku jest już coraz mniej bramek skonstruowanych z metalu, które niegdyś były nieodłącznym elementem każdego boiska. Dziś metal jest wykorzystywany głównie do uzupełnienia konstrukcji. I dobrze, bo użytkowanie bramek wykonanych z aluminium czy włókna szklanego, jest o wiele bezpieczniejsze!

5. Czas montażu

Są bramki, które można złożyć w mniej niż 2 minuty! Przykład? Bardzo proszę – Bramka SKLZ Pro Training Futsal Goal 3×2 m. Wystarczy złożyć słupki – bardzo prosta konstrukcja, wymagająca jedynie włożenia jednego elementu w drugi – i naciągnąć siatkę – tutaj przyda się dosłownie odrobina krzepy, dziesięciolatek powinien sobie poradzić – i już! Bramka jest gotowa do użytku!
Są także bramki, z którymi trzeba się nieco pomęczyć. Innowacyjne bramki firmy Exit są możliwe do złożenia dzięki systemowi zatrzasków. Przy drugim czy trzecim podejściu składanie tych bramek będzie pestką, ale pierwszy kontakt z instrukcją i bramką może być dość bolesny. Choć składanie tych bramek może potrwać około 10 minut to zdecydowanie warto poświęcić ten czas – bramki Exit są niezwykle stabilne i bezpieczne.

Skoro wiesz już, na co zwracać uwagę przy wyborze bramki, to pora na kilka rekomendacji.

Bramki dla dzieci

Jeśli mówimy o najmłodszych adeptach futbolu, którzy piłkę traktują przede wszystkim jako zabawę, to warto skupić się na niewielkich bramkach rozmiarowo dopasowanych do potrzeb najmłodszych. Mały piłkarz powinien korzystać z małej piłki, ale także z małej bramki, a poniżej znajdziecie  NAJLEPSZE BRAMKI DLA DZIECI.

Bramka Hudora Goal Fold Up 1,8×1,2 m

4,5 kilograma wagi, błyskawiczny montaż, stabilna konstrukcja i przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowania. Bramki firmy Hudora słyną ze swojej jakości, a ten produkt, to Liga Mistrzów wśród bramek dla najmłodszych!

Bramka Yakimasport Składana Unifikacyjna 1,2×0,8 m

Nie więcej niż trzy minuty – to czas montażu tej bramki. Gwarantujemy, że podczas składania tej konstrukcji nie będziecie nerwowo zaglądać do instrukcji, rzucać elementami, czy, o zgrozo, kląć. Bramka w mgnieniu oka jest gotowa do gry!

Bramka Exit Pico 0,9×0,6 m

W zestawie znajdziecie dwie bramki, więc pora rozpocząć poszukiwania spraingpartnera dla swojej pociechy! Bardzo stabilne i wytrzymałe konstrukcje posłużą niejednemu pokoleniu!

Bramki do ogrodu

Mogą z nich korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli, ale jedno jest pewne – wszyscy będą się bawić doskonale! Przedstawiamy NAJLEPSZE BRAMKI DO OGRODU!

Bramka Hudora Pro Tect 2,4×1,6 m

Znów zestawienie otwiera bramka marki Hudora, ale nie ma się co dziwić, bo ta konstrukcja to absolutny hit. Mimo sporych rozmiarów waży bardzo niewiele, bo zaledwie 12 kilogramów, a największą zaletą jest pianka EPE okalająca słupki i poprzeczkę, co zwiększa bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Bramka Pro Training Goal SKLZ 3,6×1,8 m

SKLZ = łatwość i szybkość montażu. Bramkę, która może służyć w ogrodzie, ale i na stadionie, złożysz w dwie minuty. Dodatkowo słupki i poprzeczka są bardzo lekkie, a wykonanie ich w technologii Tension-Tite zapewnia stabilność i wytrzymałość konstrukcji.

Bramka Exit Forza 5×2 m

Stwórz orlika we własnym ogrodzie! Bramka o rozmiarach 5x2m przeniesie piłkarskie mecze znajomych do Twojego ogródka. Nie bój się także składania tej bramki – w linku znajdziesz film, dzięki któremu w mgnieniu oka pojmiesz zasadę montażu i demontażu bramki!

Hit cenowy

Każdy, także Ty, szuka najlepszych produktów w najlepszych cenach. My mamy zamiar Ci w tym pomóc!

Bramka Bazooka Goal 1,2×0,75 m

Wystarczy jedno kliknięcie i bramka jest gotowa do użytku. Ultraprosta w obsłudze, bardzo wytrzymała i stabilna, nadaje się zarówno do ogrodu, jak i do mieszkania. Moglibyśmy wymieniać zalety tej bramki jeszcze przez długi czas. 500 złotych za prostotę i bezpieczeństwo użytkowania, ale co najważniejsze radość na twarzy dziecka, to niewiele, prawda?

Bramka Quickster Soccer Combo SKLZ 2,4×1,5 m

Bramka i rebounder w jednym? A właściwie dlaczego nie! W jednym zestawie znajdziemy dwa produkty, które urozmaicą każdy trening i zapewnią doskonałą zabawę.

Przenośna bramka Pure2Improve 1,52 x 0,91 m

Błyskawiczny montaż i bezpieczeństwo użytkowania są teraz tańsze o blisko 200 złotych. Jeśli szukałeś bramki o podobnych rozmiarch, która nada Twojemu ogrodowi sportowego charakteru i ucieszy Twoje dziecko, to nie musisz dziękować 🙂

Kierując się powyższymi poradami z pewnością wybierzesz doskonałą bramkę dopasowaną do Twoich potrzeb. Jeśli masz jakieś pytania – śmiało – pisz w komentarzu!

Komentarze