Pibe de Barr10 – kolejne buty dla Messiego od adidas

Rok 2015 należy do Leo Messiego. Żaden inny zawodnik grający w czołowej lidze Europy nie strzelił więcej goli niż Argentyńczyk. W tym roku Leo brał udział przy 24 golach strzelonych przez Barcelonę w La Liga, żaden inny zespół nie zdołał zdobyć tylu bramek. Dla klubu i reprezentacji Messi w 2015 roku grał 17 razy, w tych meczach zdobył 20 bramek i zanotował 11 asyst. W wieku 27 lat został liderem pod względem strzelonych hattricków w La Liga. Teraz adidas pokazał nowe buty zrobione specjalnie dla jednego z najlepszych zawodników – Pibe de Barro10.

Buty inspirowane są Barrio of Las Heras – dzielnicą w Rossario, gdzie Messi dorastał i uczył się grać w piłkę. Grafiki, które znalazły się na butach stworzył Ignacio Valentin – artysta, który urodził się w Rosario. Buta zdobią surowe pociągnięcia pędzlem – grafiki inspirowane miastem.

373277

Syntetyczna skóra pokryta jest malunkami przypominającymi te, jakie znajdziemy na murach miasta. – Opuściłem Rosario, gdy byłem młody, ale wciąż mam tam swoich ludzi, dzielnicę i ulubione miejscówki. Pibe de Barr 10 mają dużo wspólnego z moim życiem, moim dzieciństwem, po prostu ze mną – tłumaczy Leo.

373279

Buty te uzupełniają kolekcję #therewillbehaters i idealnie się w nią wpisują. Pibe de Barr10 wyposażone są we wszystkie nowinki technologiczne. Speed traxion, czyli innowacyjne rozmieszczenie kołków, wzorowane na kolcach sprinterskich, pozwala na lepsze przyspieszenie i przyczepność. 360˚ DRIBBLETEX to z kolei chropowata struktura cholewy zwiększająca tarcie między piłką, a butem. Pozwala to na perfekcyjną kontrolę niezależnie od warunków pogodowych.

Najlepszy piłkarz świata po raz pierwszy oficjalnie założy swoje nowe Pibe de Barr w środowym meczu Ligi Mistrzów. Buty będą dostępne na R-GOL.com pod koniec marca lub na początku kwietnia.

To już drugie po korkach mirosar10 buty Messiego, które nawiązują do jego rodzinnego miasta Rossario. mirosar 10 także były inspirowane dzieciństwem Messiego. Pomarańczowy kolor to barwy pierwszego klubu Argentyńczyka, a zielony odnosi się do barw jego najzagorzalszych rywali, któremu Leo strzelił 4 bramki w swoim pierwszym znaczącym meczu 11 na 11. Na wkładce buta wydrukowana jest mapa Rosario. Specjalnie oznaczone zostało boisko Batallon – zapomniana baza wojskowa, gdzie Messi w dzieciństwie wkradał się wraz ze swoimi kolegami, aby pograć w piłkę.

Korki mirosar10 dostępne są na www.R-GOL.com.

SzS

Komentarze