Paul Pogba kończy 24 lata. W czym grał najdroższy piłkarz świata?

Najdroższy. Ekstrawagancki. Przepłacony. Genialny. Błyskotliwy. Kontrowersyjny. To tylko kilka epitetów, jakimi określa się gwiazdora Manchesteru United i jednego z najbardziej ekscytujących piłkarzy na świecie, Paula Pogbę. Francuza można kochać lub nienawidzić, ale trzeba mu przyznać, że wzbudza on emocje na najwyższym poziomie. Dziś wypada dzień jego 24-tych urodzin, dlatego robimy przegląd butów, w jakich wspinał się na piłkarski szczyt.

Pogba to prawdziwy mistrz promocji i król mediów społecznościowych, który zyskał ogromną popularność i stał się łakomym kąskiem dla sponsorów. Francuza przejął adidas i zrobił z niego jedną ze swoich głównych twarzy w piłkarskim środowisku, a że oprócz piłkarza jest także niezłym showmanem z drygiem do tańca i upodobaniem do biżuterii, wymyślnych fryzur i odważnych kreacji, to nie trudno było o sukces.

A oto jeden z klipów promocyjnych: 

(Nie, ten drugi gość koszulce Manchesteru to nie Lukaku ani Benteke, tylko angielski raper Stormzy.)

Paul nie zawsze był jednak związany z adidasem, ale to właśnie głównie w butach niemieckiego producenta zaczynał swoją piłkarską karierę. Początkowo Francuz dość regularnie zmieniał sprzęt i na boisko wychodził w takich modelach, jak adiPure IV, adiPower Predator, f50 adiZero od adidasa czy Nike CTR360 Maestri.

Po odejściu do Juventusu Pogba nadal żonglował wybieranym obuwiem i można było oglądać go butach obu dominujących producentów. Najpierw na boisko wybiegał w modelu adidas Predator Lethal Zones,  chwilę potem na dłuższy czas przekonał się do Nike CTR360 Maestri III, żeby ponownie wrócić do „trzech pasków” i nosić modele Predator Instinct oraz limitowany Predator Accelerator. Ostatecznie nie znoszący nudy zawodnik kolejny raz przeszedł na drugą stronę barykady i używał Magisty Obra i mimo tego, że nie był kontraktowym zawodnikiem Nike, to miał kilka własnych wersji.

Ostatecznie Pogba zdecydował się pozostać przy jednej marce i podpisał w końcu pierwszy sponsorski kontrakt z adidasem zostając twarzą serii ACE, której kolejne modele reklamuje przez cały czas aż do dziś – zarówno w koszulce Juventusu, jak i Manchesteru United, do którego dołączył za rekordową dotychczas sumę 105 milionów euro. Teraz mając na nogach adidas ACE 17+ Purecontrol stara się udowodnić, że jest wart wydanych na niego pieniędzy.

 

Buty, w których na światowych boiskach bryluje Paul Pogba znajdziecie na R-GOL.com.

 

TS

Komentarze