Oficjalnie: Nike Mercurial 360 zaprezentowane!

Do trzech zaprezentowanych niedawno modeli Nike dołączyło długo oczekiwaną serię Mercurial, która od teraz pojawiać się będzie w kompletnie nowej odsłonie. Najnowsza generacja modeli Superfly 360 oraz Vapor 360 w środowy wieczór 7 lutego została oficjalnie zaprezentowana!

Linia Mercurial z założenia ma być gwarantem maksymalnej szybkości na boisku, dlatego też na tym właśnie elemencie skupiono szczególną uwagę. Nieważne, jak nowoczesny będzie but – jeżeli nie będzie on perfekcyjnie dopasowany do stopy i zostawi choćby milimetr przestrzeni wewnątrz, zawodnik nigdy nie osiągnie pełni szybkości. Nowe Mercuriale rozwiązują ten problem dzięki zastosowaniu wyjątkowej konstrukcji 360 w oplatającym cały but materiale Nike Flyknit.

Projektanci Nike zadbali także o odpowiednią przyczepność i zwrotność – aby usprawnić te elementy zastosowano specjalne kołki rozmieszczone w odpowiedni sposób na pięcie i przedniej części podeszwy. Nieprzypadkowo częścią kampanii promocyjnej był wizerunek geparda, czyli najszybszego zwierzęcia na świecie. Mercurial 360 w swoim założeniu mają odnosić się właśnie do jego ruchów – agresywna przednia część buta ma gwarantować niewyobrażalne przyspieszenie, zaś kołki na pięcie mają pozwolić na zatrzymanie się w ciągu ułamka sekundy.

Znacznemu postępowi uległa także technologia ACC, czyli All Conditions Control. We wcześniejszych wersjach stanowiła ona oddzielną cienką powłokę pokrywającą cholewkę buta, ale teraz została ona zespolona z materiałem Nike Flyknit jeszcze przed budowaniem konstrukcji.

W związku z 20. rocznicą stworzenia serii Mercurial, jej najnowsza generacja otrzymała znacznie odświeżony design. Tym razem postawiono na dość skromną „łyżwę” umiejscowioną na przedzie i środku stopy, a główną rolę powierzono dużej i wyraźnej literze „M” na pięcie.

Najnowsza wersja modelu Superfly nadal posiada specjalny kołnierz Dynamic Fit, jednak tym razem jest on krótszy od swojego poprzednika i bardziej przypomina wersję, którą Nike przygotowywało specjalnie dla Cristiano Ronaldo.

Najnowsza generacja Nike Mercurial 360 na światowych boiskach zadebiutuje już w najbliższy weekend, a w pierwszej turze sprzedaży pojawi się 14 lutego. Tego właśnie dnia zasili ona również ofertę R-GOL.com, dlatego musicie być czujni i nie przegapić okazji!


Komentarze