Od The Nike aż po Superfly – poznaj historię innowacji – odcinek 2.

W pierwszym odcinku naszego cyklu, w którym pokazujemy Wam rozwój piłkarskiego obuwia z logo Nike, przedstawiliśmy dwa modele butów z łyżwą: The Nike oraz The Arsenal. Teraz czas na rok 1980 i The International.

The International – 1980 rok

W tamtych czasach katalog Nike w dziale piłkarskiego obuwia świecił pustkami. W 1980 roku postanowiono coś z tym zrobić. Firma Nike stworzyła nowy model korków – The International. Była to nowsza wersja pierwszych korków z łyżwą – The Nike z 1971.

The International miały wyjątkową, charakterystyczną konstrukcję znaną z poprzednich butów Nike: skórzaną cholewkę oraz klasyczną biało-czarną kolorystykę. Rok 1980 był także początkiem epoki Nike Football, ponieważ od tego czasu powstawało coraz więcej nowych modeli butów w bardzo krótkich, jak na tamte lata, odstępach.

Euromatch – 1982 rok

euromatch

W 1982 roku Nike postanowiła stworzyć obuwie, w którym mogliby grać najlepsi piłkarze Europy. Projektanci amerykańskiego giganta zakasali rękawy i wzięli się do roboty. Efektem ich prac był innowacyjny model wykonany z bardzo ciekawych, jak na tamte lata, materiałów. Buty były przez to droższe, jednak zawodnicy mogli poczuć się jak najlepsi z najlepszych. W tamtych czasach nie każdy mógł sobie pozwolić na komfort posiadania butów z najwyższej półki. Obecnie większość osób może pozwolić sobie na występ w butach, w których grają min Ronaldo, Messi.

Model Euromatch został wykonany ze skóry cielęcej i świńskiej, które gwarantowały ogromną wygodę gry, a także znakomitą kontrolę nad piłką. Buty doskonale sprawowały się zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni dzięki nylonowej, elastycznej podeszwie z sześcioma kołkami.

Buty Nike znajdziesz na R-GOL.com

JK

Komentarze