Czuć, że mistrzostwa świata coraz bliżej. Tym razem daje o sobie znać firma adidas. Niemiecki producent odzieży ujawnił właśnie, jak będą wyglądać rezerwowe stroje reprezentacji Rosji, Niemiec i Hiszpanii.

Rosyjskie stroje wyróżnia przede wszystkim lekkość. Ważą zaledwie 320 gramów, dzięki czemu są aż o 40 procent lżejsze od poprzednich strojów, z 2012 roku. Jak czytamy w komunikatach adidasa, w kwestii designu inspiracją były osiągnięcia… sowieckich astronautów w latach 60.

Nietypowo prezentują się również nowe stroje wyjazdowe reprezentacji Niemiec. Özil, Schweinsteiger, Müller i spółka będą mieć czarne spodenki i czarne getry oraz koszulki w poprzeczne czarno-czerwone pasy.

– Nowe stroje przypominają mi komplety meczowe Flamengo Rio de Janeiro i na pewno przyniosą nam szczęście podczas mistrzostw świata w Brazylii – liczy Mesut Özil.

Premiera czeka nowe stroje 5 marca w Stuttgarcie podczas meczu z reprezentacją Chile.

I wreszcie nowy komplet Hiszpanów, w którym wykorzystano niespotykaną dotychczas kombinację czerni i neonowej żółci. Barwy mają nawiązywać do wesołego, żywego, pełnego ruchu oraz społecznego zaangażowania i kolorytu charakteru kultury hiszpańskiej.

Po raz pierwszy nowe stroje mają być wykorzystane 5 marca na Vicente Calderon w Madrycie, podczas meczu z reprezentacją Włoch. To będzie hicior!

PG

Fot. adidas

Komentarze