adidas  zaprezentował kolejne rezerwowe zestawy meczowe swoich partnerskich reprezentacji. Na boiskach Brazylii w trakcie Mundialu aż siedem drużyn będzie walczyło w strojach adidas: Argentyna, Meksyk, Niemcy, Kolumbia, Rosja, Nigeria oraz Japonia. Oto stroje Argentyńczyków, Nigeryjczyków (dwa nowe kolmplety) i Meksykanów.

Zestawy narodowe zostały zaprojektowane i wyprodukowane przy użyciu technologii adizero, przez co stały się lżejsze i lepiej dopasowane do ciała piłkarzy. Dzięki temu zawodnicy będą czuli się bardziej komfortowo, a ich gra nabierze szybkości. Trykoty na Mistrzostwa Świata są o 40% lżejsze niż te z roku 2012 i są najlżejszymi, które kiedykolwiek wyprodukował adidas.

Osobna historia stoi również za stylistyką poszczególnych uniformów. Przygotowanie projektów zestawów zostały poprzedzone specjalną sondą w każdym z krajów, podczas której młodzi fani piłkarscy wypowiadali się o tym, dlaczego są dumni ze swojego kraju i drużyny. Zostało to odwzorowane na reprezentacyjnych koszulkach.

Argentyna: w kraju tango – jak popularnie określa się Argentynę – największą religią jest jednak futbol. Koszulka Albicelestes jest świadectwem bezwarunkowego poparcia całego narodu dla drużyny i wiary w jej sukces na boiskach odwiecznego rywala. Złoty kolor znajdujący się w herbie i połączony z niebieską barwą koszulki, symbolizuje lata chwały i sukcesów Mistrzów Świata z roku 1978 i 1986.

Zupełnie nowe stroje reprezentacji Nigerii – zarówno domowe, jak i wyjazdowe. Specjalnie na mistrzostwa świata.

Meksyk: Koszulka Potomków Azteków, nawiązuje do historycznych barw, w których reprezentacja Meksyku grała w finałach Mistrzostw Świata w Urugwaju (1930 r.) a także na mundialu w Szwecji (1958 r.). Czerwień i czerń są hołdem dla piłkarskiej pasji narodu oraz podkreśla jego walecznego ducha.

 PG

Fot. adidas

 

Komentarze