Messi od lat jest najważniejszą twarzą adidas. Na tyle istotną, że niemiecki koncern poświęcił Argentyńczykowi linię swoich butów. Pod koniec września na R-GOL.com pojawi się kolejna kolorystyka odświeżonej kolekcji MESSI. Tym razem buty inspirowane są flagą Argentyny.

Rok 2015 bez dwóch zdań stał pod znakiem Leo Messiego. Argentyńczyk zdobył swoje trzecie trofeum Copa Del Rey, trzeci Superpuchar UEFA, siódmy raz wygrał La Liga i czwarty raz Ligę Mistrzów. Sezon zakończył jako najlepszy strzelec europejskich rozgrywek i najprawdopodobniej po raz piąty wzniesie w górę Ballon d’Or.

Przed nami nowy sezon, możemy być pewni, że Messi będzie chciał osiągnąć jeszcze więcej niż w poprzednim. Aby mu w tym pomóc, adidas wypuścił nowe buty sygnowane nazwiskiem gracza Barcelony. Korki inspirowane są kolorami flagi Argentyny. Biały i niebieski pokrywają się z barwami Albiceleste. Żółte korki nawiązują do słońca, które znajduje się na fladze.

Messi był zaangażowany w tworzenie nowych butów. Korki zostały tak zaprojektowane, aby pasować do stylu gry Gambeta – unikatowego argentyńskiego stylu gry, który został przejęty nie tylko przez Messiego, ale także najlepszych graczy Argentyny. Ten styl zakłada krótkie prowadzenie piłki, wykorzystuje balans ciała do zmylenia przeciwnika – wszystkie te umiejętności, które wykorzystuje Messi.

Leo Messi wybiegnie w nowych butach po raz pierwszy podczas meczu Ligi Mistrzów 16 września przeciwko Romie. W podobnym czasie korki znajdziecie na R-GOL.com

SzS

Komentarze