18 grudnia byliśmy świadkami premiery nowej kolekcji FootballX, przeznaczonej na twarde nawierzchnie. Stworzone specjalnie do gry ulicznej.

W 1987 roku, Nike wypuścił na rynek buty, które zszokowały świat – Air Safari – buty do biegania, których cholewka barwiona we wzór nazwany skórą strusia. Ich projektantem był Tinker Hatfield. Były to pierwsze buty Nike ze wzorem na cholewce. Od tamtej pory ten wzór pojawiał się na całej masie produktów Nike – wliczając 2010 CR Mercurial Vapor SuperFly II. Teraz debiutuje na kolekcji FootballX

Głównym motywem kolekcji są motyw zwierzęce – małe cętki gęsto umieszczone na powierzchni butów. Dodatkowo występują odblaskowe elementy, które genialnie wyglądają przy sztucznym oświetleniu. W Safari Pack znajdziemy HypervenomX, MagistaX oraz MercurialX. Poznajmy je wszystkie.

HypervenomX Proximo to połączenie białego koloru cholewki i czarnych, drobnych cętek. Obramowanie swoosha i wzór z boku buta, charakterystyczny dla drugiej generacji Hypervenom są odblaskowe. Całość nieco przypomina wypuszczone kiedyś Superfly II dla Cristiano Ronaldo.

W MagistaX Proximo dostajemy trochę ciemniejszą kompozycję. Czarny kolor z przodu buta przechodzi gradientem w tył, zmieniając się w szary odcień z czarnym motywem Safari. Uzupełnieniem jest fioletowe obramowanie logo amerykańskiej firmy. Ciekawostką jest podeszwa. Zresztą zobaczcie sami.

Na końcu mamy MercurialX Proximo w mocno stonowanych kolorach. Cętki nie rzucają się w oczy, są w podobnym odcieniu co cholewka, a jedynymi wyróżniającymi się elementami jest pomarańczowy swoosh, pasek biegnący zaraz nad podeszwą oraz napis MercurialX z tyłu buta.

Kolekcja obejmuje modele z podeszwą IN oraz TF. Wszystkie znajdziecie na R-GOL.com – Nike FootballX Safari Pack

Mkr

Komentarze