Nike wygrywa mistrzostwa marek!

Euro, Euro i po Euro! Nie było zbyt wielu osób, które w stu procentach pozytywnie nastawiały się do tego turnieju. Rozjazdy po całym kontynencie w dobie pandemii, różne możliwe poziomy wypełnienia stadionów oraz fakt, że finaliści (szczególnie Anglia) nie zaliczyli zbyt wielu wyjazdów.

Nie da się jednak ukryć, że piłkarsko ten turniej się obronił. Nie brakowało emocji, zwrotów akcji, sensacyjnych porażek faworytów i równie sensacyjnych zwycięstw underdogów. W mistrzostwach marek jednak bez zmian – Nike zdecydowanie wygrywa z resztą stawki, zapewniając sobie przy tym spory zapas punktowy.

MISTRZOSTWA MAREK: TABELA KOŃCOWA

 1. Nike – 118 pkt.
 2. adidas – 86 pkt.
 3. Puma – 46 pkt.
 4. Hummel – 9 pkt.
 5. Joma – 6 pkt.
 6. New Balance – 3 pkt.
 7. Under Armour 2 pkt.

Nike swoje punkty zawdzięcza przede wszystkim strzelcom bramek. Trzeba przyznać, że zawodnicy ze Swooshem na butach rozstrzelali się na Euro 2020 w najlepsze! Z kolei będąca na trzecim miejscu Puma swoje dobre wyniki zawdzięcza głównie dobrej formie sponsorowanych przez nią reprezentacji: Ostatecznych zwycięzców turnieju – Włochów, wykręcających ponad oczekiwane wyniki Czechów i Szwajcarów oraz całkiem nieźle radzącej sobie Austrii.

Wśród kopciuszków najlepszy wynik wykręcił Hummel, dzięki sponsorowaniu reprezentacji Danii, która zaszła aż do półfinału rozgrywek. Podobnie z będącą tuż za Hummelem Jomą, która jest sponsorem technicznym Ukrainy. Z kolei punkty New Balance i Under Armour’a to zasługa wyłącznie bramek ich czołowych piłkarzy – Sterlinga oraz Depaya.

TABELA STRZELCÓW MISTRZOSTW MAREK

 1. Nike – 73 pkt.
 2. adidas – 42 pkt.
 3. Puma – 8 pkt.
 4. New Balance – 3 pkt.
 5. Under Armour 2 pkt.

TABELA WYNIKÓW REPREZENTACJI W KONTEKŚCIE MAREK

 1. Nike – 45 pkt.
 2. adidas – 44 pkt.
 3. Puma – 35 pkt.
 4. Hummel 9 pkt.
 5. Joma – 6 pkt.

Pod względem wyników reprezentacji spory ścisk! Nike wyprzedza adidasa zaledwie o jeden punkt, a w bliskiej odległości melduje się Puma. Trzeba przyznać, że w tej klasyfikacji Mistrzostwa Marek dostarczyły prawie tyle samo emocji co samo Euro. Nike od ćwierćfinału reprezentowała już wyłącznie Anglia. Zwycięstwo w tej dziedzinie jest więc bardzo cenne!

KILKA CIEKAWOSTEK NA KONIEC

 1. Najczęściej do siatki trafiającym modelem był Nike Phnatom, który znajdziesz tutaj
 2. Spoza top 3 najczęściej trafiał z kolei model New Balance Furon, który znajdziesz tutaj
 3. Najgłośniejszą premierą w trakcie Euro była nowa kolekcja CR7 Spark Positivity, którego kolorystyka nawiązywała do barw, w których gra Cristiano Ronaldo – kolekcję znajdziesz tutaj
 4. W półfinale każda reprezentacja miała innego sponsora technicznego.

Komentarze