Nike 10R – wyjątkowa seria upamiętniająca karierę Ronaldinho

W historii futbolu wielu było piłkarzy wybitnych, jednak żaden nie cieszył się grą tak, jak robił to Ronaldinho. Brazylijski czarodziej przez lata swoją grą rozkochiwał w sobie kibiców Gremio Porto Alegre, Paris Saint-Germain, FC Barcelony czy AC Milanu, a nie tak dawno oficjalnie ogłosił zakończenie kariery. Jest to doskonały moment, aby upamiętnić jego wpływ na światową piłkę, dlatego Nike wypuściła w świat serię 10R, która nawiązuje do czasów jego świetności.

„10R” to seria butów stworzona z myślą o grze na małych boiskach, czyli znajdziemy w niej wyłącznie halówki i turfy bez modeli przeznaczonych na trawę naturalną. Buty te nawiązują do zaprojektowanych w 2009 roku Nike Ronaldinho Dois, co wyrażone zostało w umieszczeniu takich elementów, jak charakterystyczny design, logo R10 na cholewce, a także słynny gest Brazylijczyka uwieczniony na wkładce. Całość kolekcji została podzielona na cztery części, które nawiązują do kolejnych klubów, w których występował „Ronnie” – dziś na boiska wkraczają dwie pierwsze, które związane są z Gremio i PSG.

Porto Alegre to pierwszy przystanek Ronaldinho i rok 1999 – to właśnie tam zdobył swoje pierwsze mistrzostwo, rozegrał pierwszy mecz i zdobył pierwszego gola dla reprezentacji, a także pierwszy raz nosił na plecach słynny numer 10. Buty z tej właśnie części symbolizują rok, w którym zaczął on pokazywać ogromne umiejętności i został ulubieńcem brazylijskich kibiców.

Drugą część kolekcji stanowi nawiązanie do Paryża, do którego Ronaldinho trafił 2001 roku – tam pokazał się on szerszej publiczności i udowodnił, że jest gotowy na podbój Europy.

Buty Nike Tiempo „10R” w obu wersjach kolorystycznych znajdziecie pod tym linkiem na R-GOL.com. Różne podeszwy, różne poziomy zaawansowania – każdy fan Ronaldinho znajdzie u nas coś dla siebie!


Komentarze