Nike Phantom Venom. Co nas zaskoczy w nowym bucie?

Już wkrótce światło dzienne ujrzą najnowsze buty od Nike – Phantom Venom. Ten model zastąpi Hypervenom Phantom III. Czy będzie to zmiana na lepsze? 

Najnowszy but od Nike trafi do tych piłkarzy, którzy do tej pory korzystali z Nike Hypervenom Phantom III. W nowym modelu zagrają więc m.in Robert Lewandowski, Mauro Icardi czy Harry Kane. Najlepsi napastnicy z pewnością zrobią dobry użytek z najnowszych butów od Nike!

Na pierwszy rzut oka ten model bardzo przypomina buty z linii Hypervenom oraz żywą legendę od  – Nike T90 Laser. Pozbawiona skarpety cholewka oraz asymetryczny sznurowadła przywodzą na myśl wspomniane wcześniej modele, jednak Nike Phantom Venom to wiele technologicznych nowinek, które sprawiają, że jest to najlepszy but dla napastnika!

Cholewka jest wykonana w technologii Flyknit, która, jak zawsze, zapewnia doskonałe dopasowanie buta do stopy oraz bardzo małą wagę. Podbicie pokryte jest teksturą, przypominającą nieco plastry miodu, która zapwenia lepszą kontrolę nad piłką.

Naszą uwagę zwróciła przede wszystkim powłoka znajdująca się na wewnętrznej części butów. Elementy oznaczone jako „Precision PWR” to recepta na precyzyjne i silne uderzenia. Kilkanaście silikonowych elementów ma nadawać kopniętej futbolówce większej mocy. Co ciekawe inspiracją do dodania tego typu elementów były kije golfowe. Nie spodziewaliśmy, że dożyjemy czasów, w których golf i futbol przenikną się na powierzchni butów…

Ciekawie wyglądają także jeżyk oraz sznurowadła. W języku znajdziemy włókna Flywire, a nietypowy system wiązania ma zapewniać stabilność i prawidłową „postawę” stopy w bucie.

Jeśli jesteś napastnikiem to ten but może na dobre odmienić Twoją grę i Twoją karierę. Nike Phantom Venom „na dniach” będzie dostępny w R-GOL.com!

Komentarze