R-GOL radzi – Nike Mercurial Veloce III DF, czyli niższa półka jakościowa „szybkiego” buta ze skarpetą

W 2014r. Nike zaprezentowało korki Mercurial Superfly IV i Magista Obra. Te dwa modele drastycznie wpłynęły na współczesne trendy butów piłkarskich, bowiem po raz pierwszy zastosowano w nich Dynamic Fit Collar. Popularna skarpeta zyskuje coraz więcej zwolenników. Ostatnimi czasy możemy ją spotkać nie tylko w topowych modelach, ale także „połówkach” czy nawet tych rekreacyjnych. Dzisiaj zajmiemy się omówieniem modelu Nike Mercurial Veloce III DF.

Amerykański producent zadbał o niższe półki jakościowe, do których nie przykładano uwagi podczas produkcji. Wykonywano je z gorszych jakościowo materiałów, brakowało najnowszych technologii, a dopasowaniem w żadnym stopniu nie były zbliżone do meczowych modelów. Sytuacja uległa zmianie w 2015r., gdy po raz pierwszy został zaprezentowany niższy model ze skarpetą – Nike Hypervenom Phatal II DF. Wtedy również półprofesjonalne korki Mercurial i Magista zaczęły być opatrywane w Dynamic Fit Collar.

Nike Mercurial Veloce III DF to półprofesjonalna wersja serii Mercurial. Na pierwszy rzut oka wygląda podobnie do Superfy V, jednak gdy weźmiemy je do ręki, zauważymy drobne różnice. W niższym modelu zmniejszono obszar występowania włóczki Flyknit. Wykorzystano ją w okolicy prostego podbicia oraz przy kołnierzu. Cholewka składa się z syntetycznego materiału, który mimo dobrej jakości i miękkości nie przylega tak idealnie do stopy, jak wspomniane Superfly V. Mimo to, oferuje wysoki, w porównaniu do innych modelów niższej półki, komfort użytkowania. Zastosowano również charakterystyczną fakturę z żeberkami, wpływającą na lepszy kontakt z piłką.

Podeszwa w Nike Mercurial Veloce III DF nie jest tak ekstremalnie cienka, jak w przypadku półki Premium, ale elastycznością niewiele jej ustępuje. Spód został wyprofilowany, przez co lepiej przylega do stopy zawodnika. Trójkątne kołki i ich rozstawienie pozwalają na odpowiednią trakcję i szybkość na boisku. W omawianych korkach brakuje systemów ACC i Flywire, ale materiał, z którego wykonano wierzch, nie pozwala stopie na zbyt duże przemieszczanie się wewnątrz.

Nike Mercurial Veloce III DF w porównaniu do Supefly V nie wypada tak dobrze, ale tego można było się spodziewać. Gdy jednak zestawimy je z innymi butami podobnej półki jakościowej, ocena znacznie wzrasta! Veloce III DF może nie posiadają flagowych technologii, za to zastosowane materiały na pewno wspomogą grę na boisku, a skarpeta przykuje uwagę klientów. Model będzie dobrą propozycją dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na najwyższą wersję buta. Cena jest adekwatna do cech użytkowych, dlatego możemy go jak najbardziej polecić.

Nike Mercurial Veloce III DF są dostępne na www.R-GOL.com.

Mkr

Komentarze