Niezbędne produkty na letnie treningi

Z zimą rozstaliśmy się już jakiś czas temu. Teraz przyszedł czas na pożegnanie szarych dni i wypatrywania chociaż kawałka bezchmurnego nieba. Na dworze jest już dość ciepło, a w najbliższym czasie będzie już tylko cieplej. Niektóre produkty powinny zostać z nami na lato. Inne trzeba odstawić na jakiś czas w kąt. Jest też kilka takich, których zakup ułatwi nam życie w słoneczne dni. Oto kilka propozycji niezbędnych produktów na lato:

1. Krótkie spodenki

W końcu można poczuć wolność! Uwolnić się od długich spodni dresowych i bluz. Lekka i przewiewna odzież sprawi, że poczujemy wygodę i letni vibe. Nie ma co ukrywać, że granie w piłkę w krótkich spodenkach jest znacznie bardziej komfortowe i naturalne. Pod kątem treningu kluczowe jest dobranie odzieży, która wykonana jest z materiału odprowadzającego wilgoć i na takich powinno nam wówczas zależeć. Niektóre spodenki wyposażone są w dodatkową podszewkę, zapewniające lepsze dopasowanie.

Szeroki wybór spodenek piłkarskich znajdziesz tutaj

2.Korki na naturalną lub sztuczną nawierzchnię

O zadaszonych halach zapomnieliśmy już dawno, a deszczowe dni wiosny zastąpią te, w których będziemy wyczekiwać przerwy na wodę. Zatem halówki posłużą nam co najwyżej na siłownię, a wkręty/mixy będą nam potrzebne od czasu do czasu (wyłącznie na naturalnej nawierzchni).

W piramidzie naszych potrzeb na szczyt wyrastają:

  • Lanki (FG) – Przeznaczone na naturalną, suchą nawierzchnię. Jeśli na takiej gramy i trenujemy to będzie to będzie to często użytkowany przez nas rodzaj obuwia. Lanki czołowych producentów znajdziesz tutaj.
  • Turfy/AG – Grając na sztucznej murawie (w tym na popularnym Orliku) bardzo ważne jest, abyśmy korzystali z butów przeznaczonych na taki rodzaj nawierzchni. Pierwszą opcją, którą mamy do wyboru są turfy, czyli buty z podeszwą z króciutkimi gumowymi koreczkami. Zapewnająca wysoki komfort gry oraz dobrą przyczepność na boiskach ze sztuczną trawą. Doskonale sprawdzają się również na zmrożonym podłożu. Drugą opcją są buty z podeszwą AG, czyli sprzęt wyposażony są w podeszwę o korkach podobnych do tradycyjnych lanek, jednak jest ich więcej i są nieco krótsze. Wszystkie rodzaje obuwia na sztuczną nawierzchnię znajdziesz tutaj.

3. Czapka

Chce się powiedzieć “oczywista oczywistość”. Podczas meczu lub treningu raczej nam się nie przyda (chyba, że na pozycji bramkarza), ale jest niezbędna w dni, w których słońce daje nam popalić. W drodze na mecz, po meczu, po zejściu na ławkę lub jeszcze przed wejściem na murawę – czapka spełni swoją rolę i będzie nam w niej po prostu wygodnie.

Czapki z daszkiem znajdziesz tutaj

4. Bielizna termoaktywna

Wiele osób kojarzy ją raczej z chłodnymi dniami. Wtedy jej celem jest ochrona naszego organizmu przed utratą ciepła. W lato zbawienna będzie dla nas chłodząca bielizna termoaktywna. Dobrze dobrana bielizna to w tym wypadku taka, która minimalizuje ryzyko otarć i wykorzystuje technologie chłodzące nasze ciało oraz chroni je przed nadmierną wilgocią. Zakładając koszulkę lub spodenki termoaktywne pod nasze ubrania już po chwili poczujemy większy komfort. W wyborze kroju, marki lub koloru możemy pozwolić sobie na bycie wybrednym. Zakres wyboru jest bowiem na rynku bardzo szeroki o czym możecie przekonać się tutaj.

5. Bidon

Żar leje się z nieba. Słońce nie daje odpocząć i temperatury tylko pogarszają sytuację. Na dodatek musimy w takich warunkach męczyć się podczas treningu lub meczu. Tracimy wodę w dużych ilościach i koniecznie musimy ją regularnie uzupełniać. Warto wyposażyć się w tym celu w wygodny bidon, który dodatkowo może posłużyć nam jako shaker.

Wiele rodzajów bidonów znajdziesz tutaj.

6. Izotonik

Skoro już mamy bidon to warto wspomnieć o jego zawartości. Oprócz wody, dobrze jest pić izotonik. Znacznie lepiej niż sama woda nawodni on nasz organizm. Dostarczy mu także niezbędnych witamin i minerałów. W dodatku dostępny jest w różnych  ciekawych smakach i bez problemu znajdziemy taki, który najlepiej wpasuje się w nasz gust. Swój ulubiony możesz wybrać tutaj.

Komentarze