Niespodzianki w kadrze na mundial! W czym nasi zagrają w Rosji?

Adam Nawałka podał nazwiska 23 piłkarzy, którzy będą reprezentować Polskę na zbliżającym się turnieju w Rosji. Największą niespodzianką jest brak powołania dla Krzysztofa Mączyńskiego, który do tej pory był jednym z pierwszych wyborów trenera.  

Na godzinę przed konferencję w mediach gruchnęła informacja o urazie barku, którego doznał Kamil Glik. Według wstępnych ustaleń uraz polskiego obrońcy okazał się dość poważny i nie ma pewności, że stoper AS Monaco będzie w stanie wystąpić na rosyjskich. Niezależnie od tego selekcjoner zdecydował się powołać 30-letniego piłkarza, jednak jego występ w Rosji wciąż stoi pod znakiem zapytania. Właśnie z tego powodu na zgrupowaniu w Arłamowie wciąż pozostaje Marcin Kamiński.

Podobnie jak Mączyński uznania w oczach selekcjonera nie znaleźli Łukasz Skorupski, Tomasz Kędziora, Paweł Dawidowicz, Szymon Żurkowski, Sebastian Szymański, Przemysław Frankowski i Kamil Wilczek. Skład reprezentacji Polski na mundial w Rosji przedstawia się zatem następująco:

Skład reprezentacji Polski na mundial w Rosji fot. Łączy Nas Piłka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Selekcjoner postanowił więc zaufać tym, co do których formy i przydatności wątpliwości miała opinia publiczna. Jakub Błaszczykowski, który tego sezonu nie może zaliczyć do udanych oraz krytykowani Artur Jędrzejczyk i Sławomir Peszko znajdą się w samolocie do Rosji.

Znamy już personalia, teraz, jak na nas przystało, pora podsumować, w jakim obuwiu nasi piłkarze wystąpią na rosyjskim mundialu.

Aż 17 naszych piłkarzy, na czele z Arkadiuszem Milkiem i Robertem Lewandowskim postawiło na propozycję firmy Nike. Duet naszych napastników zgodnie wybrał buty z linii Hypervenom, natomiast spośród reszty zawodników największym powodzeniem cieszą się modele z serii Mercurial Magista.

Solidność, jaką zapewnia adidas, wybrali zawodnicy, którzy będą odpowiadali za czyste konto naszej reprezentacji podczas mundialu. Fabiański, Jędrzejczyk, Pazdan i Krychowiak postawili na „trzy paski” i oby był to dobry prognostyk dla naszej formacji defensywnej. Pierwsza trójka zdecydowała się na serię X, natomiast popularny „Krycha” niezmiennie korzysta z uznanych Predatorów.

W kadrze znajduje się dwóch piłkarzy, którzy zdecydowanie idą pod prąd i obierają własną ścieżkę w kwestii doboru obuwia. Bartosz Bereszyński i Thiago Cionek, bo o nich mowa, zdecydowali się odpowiednio na Puma Future 2.1 Netfit oraz Lotto Stadio Potenzia VI. O ile wybór zawodnika Sampdorii nie jest tak niecodzienny, wszak w butach niemieckiej firmy grają tacy piłkarze jak Marco Reus czy Antoine Greizmann, o tyle wierność i przywiązanie Cionka do Lotto jest godna podziwu. Oby obu „rodzynkom” wiodło się jak najlepiej podczas rosyjskiego turnieju.

Wszystkie buty, w których zagrają polscy piłkarze, a także oficjalne koszulki reprezentacji Polski, masę gadżetów i o wiele, wiele więcej znajdziecie na R-GOL.com!


Komentarze