Nie tylko Polska: Nike prezentuje stroje pozostałych reprezentacji

Ludzie Nike mocno przyspieszyli, bo po długiej ciszy coraz częściej zasypują nas oni informacjami odnośnie najnowszych strojów, jakie przygotowali dla swoich reprezentacji. Po Anglii, Francji i Polsce czas na kolejne reprezentacje, których meczowe komplety znajdziecie poniżej.

Jako pierwsze światło dzienne ujrzały stroje aktualnych mistrzów Europy, czyli Portugalii. Domowy komplet w niczym nie zaskakuje i jego kolorystyka, zarówno podstawy, jak i detali, nawiązuje do poprzednich wersji trykotów noszonych przez Cristiano Ronaldo i spółkę. Świeżość do kolekcji wnosi wyjazdowa wersja, której białą podstawę uzupełniono o zieloną grafią strukturę składającą się z ustawionych obok siebie miniaturowych symboli kompasu, co symbolizować ma ukłon w stronę historii kraju, a konkretnie wielkich odkryć i poszukiwań.

Tym, na co czekali fani z całego świata jest z pewnością kolekcja przygotowana dla Brazylii, czyli kraju będącego absolutnym synonimem futbolu w najlepszym wydaniu. Nike nie zaskoczyło niczym szczególnym, bo stroje czarodziejów z Ameryki Południowej wyglądają bardzo prosto, chociaż w żadnym stopniu nie uznajemy tego za wadę. Żółty kolor (a konkretnie odcień nazwany przez producenta “samba gold”) oraz zielone detale już od samego patrzenia wprawiają w dobrą energię. Ponownie ciekawsza pod względem nowinek jest wersja wyjazdowa, na której widoczna jest promienująca z herbu gwiazda nawiązująca do historii brazylijskiej piłki. Co ciekawe, na zdjęciach widać, że numer zawodnika umieszczono nie pod symbolem Nike tak, jak u pozostałych zespołów, lecz tradycyjnie na samym środku.

Swojej odświeżonej wersji doczekała się także jedna z najpopularniejszych koszulek reprezentacyjnych na świecie, czyli słynna szachownica z Chorwacji. Popularna krata została umieszczona na powierzchni tułowia, a znajdujące się w niej kwadraty otrzymały ostre ząbkowane zakończenia na ich bocznych ścianach. Wyjazdowa koszulka wykonana została wedle tego samego schematu, jednak w jej przypadku w miejsce bieli i czerwieni wkroczyła czerń i granat.

O ile koszulka Chorwacji jest bardzo charakterystyczna, to strój domowy Korei Południowej przypomina bardziej zwykłą jednokolorową koszulkę z nadrukowanym logo. To właśnie logo jest tak naprawdę jedynym elementem wartym uwagi – symbol koreańskiej federacji otrzymał całkiem drapieżną i ostrą odsłonę, która ma symbolizować waleczność Azjatów. Znacznie odważniej wygląda za to wersja wyjazdowa, której białą podstawę uzupełniono o niestandardowy wzór fali Tae Geuk.

Nie tylko uczestnicy rosyjskiego mundialu doczekali się premiery nowych koszulek – świeże projekty przygotowane także dla reprezentacji Turcji, której na mistrzostwach zabraknie. Zarówno wersja domowa, jak i wyjazdowa wyglądają identycznie, czyli jednokolorową podstawę uzupełniono o turecką flagę oraz zestaw ułożonych blisko siebie poprzecznych pasków przecinających klatkę piersiową.

Już niedługo koszulki kolejnych reprezentacji zasilą Strefę Kibica w sklepie R-GOL.com.

Komentarze